Līdz 21. marta pēcpusdienai galvenokārt Liepājā, bet daži desmiti – arī apkārtējos novados, reģistrēti 620 ukraiņu bēgļi, portāls irliepaja.lv uzzināja pilsētas domē.

Lielākā daļa no šiem cilvēkiem dzīvo pie saviem radiniekiem, paziņām, vai īslaicīgās izmitināšanas vietās Liepājā – dzīvokļos, ko paši iedzīvotāji piedāvājuši bēgļiem.

Katru dienu kopā sanāk Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas locekļi, operatīvi apzina esošo situāciju un lemj par būtiskāko. Kopš februāra beigām kopumā Civilās aizsardzības komisijas locekļi jau lēmuši par vairāk nekā 60 dažādiem jautājumiem, informēja Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Zita Lazdāne.

Ar oficiālās humānās palīdzības vietas Liepājā biedrības "Tabitas sirds" starpniecību palīdzība sniegta jau 300 cilvēkiem.

Vispieprasītākā palīdzība ir dažādas higiēnas lietas, apģērbs, bērnu lietas, spilveni, segas, gultasveļa.

Izglītības pārvaldē jau noritējušas 18 tikšanās ar ukraiņu ģimenēm, sarunas bijušas par 28 bērniem, no kuriem 15 ir pirmsskolas vecuma bērni. Pagājušajā nedēļā 11 bērni nozīmēti uz trīs skolām, pirmdien – pieci uz divām skolām.

Ukrainas cilvēki aktīvi vēršas arī Sociālajā dienestā, izmaksāti pabalsti vairāk nekā 170 personām, izsniegtas 67 izziņas krīzes situācijā pārtikas un higiēnas preču saņemšanai. Tāpat 70 cilvēkiem izsniegtas tālruņu simkartes. Visbiežāk tiek jautāts par dažāda veida izglītības, veselības, nodarbinātības jautājumiem, un cilvēki tālāk tiek novirzīti uz konkrēto iestādi turpmākās palīdzības saņemšanai.

Pašvaldība sadarbojas ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) un visas piedāvātās darba vakances, tai skaitā arī Ukrainas bēgļiem, tiek reģistrētas NVA vakanču portālā.

Tāpat pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām izveidojusi sadaļu mājaslapā ukraiņiem ar būtiskāko pirmo nepieciešamo informāciju trīs valodās – latviešu, ukraiņu un krievu.