Liepājas pašvaldība 27.novembrī atbalstīs streikojošos pedagogus, saglabājot darba samaksu pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem un nosedzot arī valsts daļu.

Par to šodien parakstīja vienošanos Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis un LIZDA Liepājas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Simona Petrovica, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste  Gunta Jākobsone.

Kā uzsver Vilnis Vitkovskis, Liepājas pašvaldība iestājas par situācijas uzlabošanu izglītības nozarē strādājošajiem, un uzskata, ka pēc iespējas ātrāk nepieciešams rast risinājumu ilgstoši samilzušajām izglītības problēmām. Liepājas pašvaldība īpaši atbalsta algu paaugstināšanu tiem pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu. Tas mazinātu arī pašvaldības finansiālo slogu, ļaujot vairāk līdzekļu ieguldīt izglītības attīstībā, atzīst Vitkovskis.

Vienošanās ar pašvaldību paredz, ka izglītojamiem, kuri 27.novembrī tomēr ieradīsies pirmsskolas izglītības iestādē, tiks nodrošināti uzraudzības pakalpojumi - aprūpe un ēdināšana, kā arī bērnu drošībai un veselībai atbilstoši apstākļi. Pirmsskolas izglītības iestādes vadītājam jāinformē bērnu vecāki par šo iespēju streika dienā arī apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, ja vecākiem nav iespēju rast citu alternatīvu bērna pieskatīšanai. Pašvaldība veiks darba samaksu visiem tiem PII darbiniekiem, kuri šajā dienā veiks savus darba pienākumus, lai nodrošinātu iestādes sniedzamo minimālo pakalpojumu klāstu.

Kā zināms, Streika likumā noteikts, ka streika laikā darbinieki, kas tajā piedalās, nesaņem darba samaksu, ja ar darba devēju nav panākta cita vienošanās. Tā kā lielākajai pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku darba devējs ir pašvaldība, tika rasta iespēja darba samaksas saglabāšanai šajā dienā. Savukārt skolu pedagogiem, kuri saņem algu no valsts dotācijām, valsts likumdošanā noteikts, ka algu streika laikā nevar izmaksāt.

Izglītības pārvalde šodien apkopo visu pilsētas izglītības iestāžu vadītāju sniegto informāciju par to, cik bērniem streika dienā būs nepieciešami skolas un bērnudārza pakalpojumi. Šobrīd ir skaidrs, ka lielākajā daļā pilsētas bērnudārzu noteikts skaits bērnu tomēr ieradīsies.

Kā zināms, Izglītības pārvalde piektdien izsūtīja aicinājumu izglītības iestāžu vadītājiem līdz šodienai, 24.novembrim sniegt informāciju par plānoto dienas kārtību šajā dienā katrā izglītības iestādē. Šāda informācija jāizvieto arī redzamā vietā izglītības iestādēs, jāinformē par to izglītojamie un viņu vecāki.

Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova informē: "Ja streika dienā izglītības iestādē ieradīsies izglītojamie, tiks nodrošināta viņu drošība, pieskatīšana un ēdināšana." To pauduši arī streika rīkotāji, uzsverot, ka visi pedagogi, kuri piedalīsies streikā, atradīsies savās darba vietās, bet plānotās nodarbības un mācību stundas nenotiks.

LIZDA Liepājas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Simona Petrovica informē, ka Liepājā streikā plāno piedalīties 1315 izglītības iestāžu darbinieki no 33 izglītības iestādēm.