8.aprīlī, Liepājas Neredzīgo biedrības zālē 105 no 364 Liepājas partijas biedriem draudzīgi ģimeniskā gaisotnē balsoja par partijas vēlēšanu programmu un deputātu kandidātu sarakstu.

Kā kongresā informēja Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks, pie partijas vēlēšanu programmas jau kopš gada sākuma strādāja piecas partijas biedru izveidotas darba grupas, izsverot un izvērtējot galvenos uzdevumus dažādās nozarēs. Programma tikusi izvērtēta arī partijas valdē. Savukārt daudzi ierindas  biedri ar programmas projekta prezentāciju kongresā iepazinās pirmoreiz. Līdz ar to izskanēja virkne komentāru, precizējumu, labojumu un priekšlikumu, kas gan būtiski dokumenta saturu neizmainīja.

Uzrunājot kongresa dalībniekus un viesus, partijas valdes priekšsēdētājs, Liepājas mērs Uldis Sesks norādīja, ka partijai ir "jānosauc lielāki un mazāki mērķi, kas nākamajos četros gados jārealizē".

Sesks arī norādīja, ka "Liepājas partija" aizvadīto četru gadu laikā kļuvusi par partiju, "kas nominējusi savu premjerministru, strādājam plecu pie pleca ar ministriem, mums ir savi deputāti Saeimā".

"Esam stabils spēks, kas nevar bārstīt tukšus solījumus un frāzes," uzsvēra Sesks.

Vēlēšanu programmu līdz ar partijas priekšsēdi prezentēja arī līdzpriekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un valdes locekļi Vilnis Vitkovskis un Uldis Hmieļevskis.

Programmu veido septiņas sadaļas par svarīgākajām atzītajās nozarēs (bērni, jaunieši, izglītība; labiekārtota vide; veselīgi un sportiski liepājnieki; ērta satiksme; droša un pasargāta ikdiena; kultūra un tūrisms; 21.gadsimta ekonomika un modernas darba vietas).

Partija par savu apņemšanos sauc turpināt aizsākto atbalstu iekšpagalmu sakārtošanai un pilsētas vēsturisko ēku atjaunošanai. Sola paplašināt maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā, atbalstu ģimenēm ar bērniem, jaunus rotaļu un sporta laukumus, Karostas pludmales labiekārtojumu, aizkavējušos projektu – vieglatlētikas manēžas, tenisa kortu un koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas – īstenošanu u.c. (ar pilnu "Liepājas partijas" vēlēšanu programmu iespējams iepazīties partijas mājaslapā www.liepajaspartija.lv).

Savu četrgades programmu veidojot, Liepājas partija ar īpašu drosmi nav izcēlusies – lielu daļu tajā iekļauto solījumu nebūs grūti pildīt, jo finansējums to īstenošanai jau apstiprināts šāgada budžeta (pieņemts ar opozīcijas atbalstu) un pašvaldības investīciju plānos. Piemēram, solot turpināt slimnīcas rekonstrukciju, Ansiņš priecīgi ziņoja, ka "finansējums mums jau ir kabatā".

Par drosmīgāko līdzās solījumam par 2000 jaunām darba vietām, iespējams, varētu saukt tēzi 2017. – 2021.gadā nodrošināt "regulārus avioreisus Liepājas lidostā". Vaicāts, vai tas ir pašvaldības spēkos, Uldis Sesks žurnālistiem atbildēja, ka "mērķi ir jāuzliek, un mēs nebaidāmies no šiem mērķiem, ja reiz mums ir rekonstruēta lidosta, tad ir jādara viss iespējamais, lai to reisu būtu".

Viens no jaunumiem partijas programmā ir  "mūsdienīgs pansionāts senioriem" (liepājniekus, kas te grib "strādāt un novecot", savā uzrunā pieminēja arī Uldis Sesks). Jaunu bērnudārzu partija nesola, taču jaunas vietas 150 bērniem gan sola sagādāt. Priecīga ziņa liepājniekiem ir līdz šim noslēpumā turētais, ka "valdība strādā, lai Metalurgu atkal iesaistītu apritē". Par to, pēc Seska sacītā, tikšot lemts maijā.

Liepājas partijas programmā neparādās jau daudzus gadus skandinātā kurortoloģija. Ansiņš to skaidroja tā, ka šī tēma "nav aizmirsta, tikai pabīdījusies laika griezumā", tāpat kā iepriekš solītā Grīzupes ielas rekonstrukcija, kas notikšot šogad, un Vecās ostmalas daļas ("Latvijas gāze" – Fēniksa iela) un Promenādes daļas (Celtnieku iela – Uliha iela) rekonstrukcija.

Kā būtiskāko Liepājas partijas priekšrocību, salīdzinot ar citām partijām vai jaunizveidotiem politiskiem spēkiem, Sesks minēja "pieredzi, zināšanas un iespējas".

Tam atbilst arī Liepājas partijas deputātu kandidātu saraksts 3.jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kas nekādus lielus pārsteigumus nav sagādājis. Ar pirmo kārtas numuru kā Liepājas partijas mēra kandidāts tajā iekļauts Uldis Sesks. Seko virkne jau zināmu (ar nedaudziem izņēmumiem) un iepriekšējās vēlēšanās ne reizi startējušu kandidātu: domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis, Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks, Speciālās Ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis, FK "Liepāja" prezidents Māris Verpakovskis, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktore Inga Auziņa (kongresā nebija klāt, jo atrodas ārpus Latvijas, taču bija atsūtījusi savus audzēkņus iepriecināt kongresa dalībniekus), Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, SIA "UPTK" valdes loceklis Zigurds Kirhners, vēsturnieks un Karostas entuziasts Juris Raķis, LIAA Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis, uzņēmējs, SIA "Ambero" vadītājs Pēteris Krieviņš, TV spēles "Es varu būt premjerministrs" otrās sezonas uzvarētājs Mārtiņš Pūris, zvērināta advokāte Ināra Freidenfelde un Liepājas pilsētas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš.

Kongresā izskanēja arī vairāki apsveikumi. Partijas biedriem savu sveicienu bija nosūtījis Ministru prezidents Māris Kučinskis, Liepājas partijas sadarbības partnere Saeimā Zaļo un zemnieku savienība, kā arī savienības vadītājs Augusts Brigmanis. Liepājas partijas iepriekšējais kongress notika 2016.gada oktobrī, un bija sasauktas, lai godinātu vairāku aizsaulē devušos biedru piemiņu un veiktu izmaiņas valdes sastāvā sakarā ar Guntara Krieviņa pievienošanos mūžībā aizgājušajiem.