Liepājas ostā šobrīd uzsākta elektronisko loču kvīšu ieviešana. Liepājas osta ir pirmā Baltijas jūras reģionā, kas to dara, lai gan pasaulē tas nav nekas neparasts.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis: "Elektroniskās loču kvītis ir kārtējais solis, lai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde turpinātu ieviest modernas tehnoloģijas Liepājas ostas darbībā, kas uzlabo ostas sniegto pakalpojumu kvalitāti un  kuģošanas drošību."

Loču kvīts ir dokuments, kurā locis fiksē datus par ikviena kuģa ievešanu vai izvešanu no ostas. Ja līdz šim tā bija papīra kvīts, ko locis ar roku aizpildīja, tad tagad tas notiek elektroniski ar planšetdatora palīdzību, turklāt dati nekavējoties ir pieejami Kapteiņdienesta operatoriem un uzraugiem.

Kā atzina Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs, ikviena jauninājuma ieviešana prasa zināmu laiku, bet jo īpaši gados jaunākajiem ločiem tas nesagādā nekādu problēmu, gluži otrādi, atvieglo darbu. Liepājas ostas kapteinis arī norāda, ka ir zināmas problēmas, bet tās tiek risinātas.

Tāpat Pēteris Gudkovs, atgādināja, ka 2012.gadā sākot darboties jaunai Kuģu satiksmes vadības sistēma, kas ir viena no modernākajām Latvijā un Baltijas valstīs, ticis runāts arī par elektroniskajām loču kvītīm tālā nākotne, kas tagad  pēc trīs gadiem jau tiek ieviestas ikdienas dzīvē.

Tāpat šobrīd ir uzsākts darbs, lai izveidotu vienotu, elektronisku Liepājas ostas  datu sistēmu, informē Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.