No 14. Pasaules mūzikas terapijas kongresa Kremsā (Austrija) ir atgriezusies Liepājas Universitātes studiju programmas "Mūzikas terapija" direktore Mirdza Paipare.

Kā informē Liepājas Universitātes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Simona Laiveniece, kongresā piedalījās 54 valstu pārstāvji. No 2005. līdz 2013. gadam Mirdza Paipare ir bijusi oficiālā Latvijas pārstāve Eiropas mūzikas terapijas konfederācijas ģenerālajā asamblejā, taču Pasaules kongresā piedalījās pirmo reizi.

Mirdza Paipare kopā ar Liepājas Universitātes Goda doktoru Reineru Hausu prezentēja kongresa dalībniekiem tēmu "Singing create freedom".

Kā ieguvumus no dalības kongresā programmas direktore nosauc vairākus faktus. "Pirmkārt, mēs parādījām, kas ir Latvija un Liepājas Universitāte, otrkārt, daudzo tikšanos rezultātā veidojas jauni kontakti un jau tagad strādājam, lai ERASMUS programmas ietvaros uz Liepājas Universitāti atbrauktu zinoši lektori, treškārt, ar mums rēķinās – uz vispārējā fona izskatāmies ļoti labi, jo esam viena no trim valstīm Eiropā, kur mūzikas terapija ir iekļauta veselības aprūpes sistēmā (vēl tā ir tikai Austrijā un Lielbritānijā)."

Lai dalītos pieredzē ar Mirdzas Paipares uzzināto Pasaules mūzikas terapijas kongresā, noklausītos vieslektorus Valdi Bernhofu (Latvija) un  Heidi Faušu–Pfisteri (Šveice), Latvijas mūzikas terapeiti un interesenti tiek aicināti uz Vasaras skolu Liepājas Universitātē, kuru rīko Biedrība Latvijas Mūzikas terapijas asociācija un Liepājas Universitātes Mūzikas terapijas centrs, un kas notiks no 8.–10.augustam. Tāpat Liepājas Universitāte atgādina, ka studentiem ir iespēja izvēlēties studiju programmu "Mūzikas terapija", jo no 25.augusta līdz 1. septembrim notiks papilduzņemšana LiepU studiju programmās.