Lai jaunajā mācību gadā droši varētu atsākt mācības klātienē, Liepājas vispārizglītojošajās skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs notiek rūpīga gatavošanās 2021/.2022. mācību gada uzsākšanai un mācību procesa nodrošināšanai, unformē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Katra skola izstrādā un ar Liepājas pilsētas pašvaldību saskaņo kārtību, lai gan skolēni un viņu vecāki, gan izglītības iestādē nodarbinātie zinātu, kā operatīvi rīkoties konkrētās "Covid –19" situācijās un kādi noteikumi ikdienā jāievēro. Tāpat skolu direktoriem un bērnudārzu vadītājiem būs regulāri jāvērtē situācija mācību iestādē, lai lemtu par kvalitatīvu izglītības procesa rīkošanu.

“Šobrīd Liepājas izglītības nozarē svarīgākā prioritāte ir darīt visu iespējamo, lai mācības atsāktu un turpinātu klātienē. Paldies ikvienam izglītības nozares darbiniekam, kuri šajā laikā ar vislielāko atbildību un rūpību gatavojas jaunajam mācību gadam. Mani īpaši priecē Liepājas skolu un bērnudārzu darbinieku augstā atbildības sajūta un izpratne par to, ka tikai vakcinācija palīdzēs mums atgriezties normālā un pilnvērtīgā dzīvē. Augusta vidū atsevišķās skolās un bērnudārzos vakcinējušies bija pat vairāk nekā 90% skolotāju – šajās dienās bērnudārzā “Kāpēcītis” jau vakcinējušies 100 % darbinieku. Vidēji Liepājas izglītības iestādēs vakcinējušies nedaudz virs 70% pedagogu, un ar katru dienu vakcinēto skaits tikai pieaug,” sacīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Lai mācības būtu drošas, Liepājas izglītības iestādēs būs jāievēro vairāki mācību pamatprincipi.

Šobrīd skolas veido sarakstus, kurus iesniegs laboratorijai personalizētu siekalu testu stobriņu saņemšanai, lai nākamajā nedēļā testētu tos bērnus, kuri nav vakcinēti pret "Covid–19" vai pēdējo 180 dienu laikā izslimojuši, un to apliecina izslimošanas sertifikāts.

Skolas līdz nedēļas beigām sniegs informāciju vecākiem par testēšanas norisi katrā konkrētajā izglītības iestādē. Tests būs derīgs arī interešu izglītības un sporta ievirzes nodarbību apmeklēšanai.

Atbilstoši valdības otrdien, 17. augustā, pieņemtajiem grozījumiem, katra izglītības iestāde noteiks savu kārtību un atbildīgos par epidemioloģiskās drošības pamatprincipu (piemēram, informēšana, distancēšanās, higiēna, personas veselības stāvokļa uzraudzība) prasību ievērošanu, tai skaitā par izglītojamo un nodarbināto testēšanu, izglītojamo un citu apmeklētāju plūsmas organizēšanu un kontroli, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un testēšanas rezultātu pārbaudi, koplietošanas telpu lietošanu, ēdināšanas organizēšanu u.c..

Izglītības iestādes iepazīstinās audzēkņus, vecākus un personālu ar šo kārtību, kā arī šo informāciju publiskos skolas vai bērnudārza mājaslapā.

Mācību iestādēm būs jānodrošina regulāra mācību telpu vēdināšana astronomiskās stundas ietvaros atbilstoši izglītības iestādes apstiprinātajam katras mācību telpas individuālajam vēdināšanas režīmam.

Sejas maskas būs jālieto visiem skolas koplietošanas telpās. Mācību telpās sejas maskas varēs nelietot 1.−3.klases skolēni, kā arī skolēni un nodarbinātie, kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Maskas nebūs jālieto personām ar acīmredzamiem kustību vai psihiskiem traucējumiem, kā arī sporta stundās fizisko aktivitāšu laikā un, ja tas nebūs iespējams mūzikas instrumentu spēles, vokālās mākslas un dejas apguves specifikas dēļ.

Šobrīd skolas un bērnudārzi kopā ar atbildīgajām iestādēm plāno 1. septembra svinīgā brīža norises procesu. Par jaunā mācību gada sākšanas svinīgo mirkli katra iestāde informēs atsevišķi, lūgums vecākiem un skolēniem sekot līdzi jaunumiem skolu mājaslapās un skolvadības sistēmā e – klase.lv.

Kopumā šogad Liepājas skolās mācīsies aptuveni 8540 skolēnu, no kuriem jauno mācību gadu uzsāks vairāk nekā 820 pirmklasnieku.