Otrdien, 12. septembrī, Liepājā darba vizītē ieradies Ķīnas tautas republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Tans Sungeņs (Tang Songgen). Vizītes laikā vēstnieks tikās ar Liepājas domes vadību, kā arī iepazīs Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) piedāvājumu, priekšrocības un iespējas, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Tikšanās laikā domes vadība vēstniecības pārstāvjiem pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, tāpat viesi tika iepazīstināti ar aktualitātēm pilsētas kultūras un sporta dzīvē, tūrisma nozarē un veselības aprūpes jomā. Vēstniecības pārstāvjiem tika prezentēts arī Liepājas ostas potenciāls un aktualitātes saistībā ar bijušo "Liepājas Metalurga" teritorijas attīstību, kur plānots sakārtot degradētu teritoriju un izveidot modernu industriālo parku. Abas puses pārrunāja arī Eiropas zaļā kursa aktualitātes. Vēstnieks pastāstīja, ka Ķīna daudz investē vēja un saules enerģijas attīstībā. Tāpat tika pārrunātas abu pušu potenciālās sadarbības iespējas īpašumu attīstības jautājumos.

Pēc vizītes domē vēstniecības pārstāvji LSEZ pārvaldnieka Ulda Hmieļevska vadībā apmeklēs LSEZ teritoriju un ostu, vēlāk dosies uz Liepājas Universitāti, lai tiktos ar rektori Daci Medni, kā arī apmeklēs 17. – 19.gs. interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams".

Savukārt trešdien, 13. septembrī, vēstniekam paredzēts RTU Liepājas Jūrniecības koledžas un koncertzāles "Lielais Dzintars" apmeklējums, bet pēc tam vēstnieks dosies vizītē uz Dienvidkurzemes novadu.

Iepriekšējais Ķīnas tautas republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Lians Dzjaņcjuaņs viesojās Liepājā un Dienvidkurzemes novadā 2021. gada oktobrī, lai tiktos ar Liepājas un Denvidkurzemes novada vadību un pārrunātu dažādus sadarbības jautājumus, kā arī pasniegtu dāvinājumu – 20 000 sejas masku katrai administratīvai teritorijai.