Jūras spēku mācību centrā norisinājies Latvijā vēl nebijis apmācību kurss meklēšanas un glābšanas jomā, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

"Gaisa un jūras spēku meklēšanas un glābšanas operācijas koordinators notikuma vietā" ir pirmais šāda veida kurss, kurā notika gan teorētiskā apmācība par meklēšanu un glābšanu jūrā, iesaistīto pienākumiem, starptautisko un nacionālo likumdošanu, notikušo meklēšanas un glābšanas operāciju analīze, gan arī praktiski treniņi Jūras spēku mācību centra rīcībā esošajā navigācijas simulatorā.

Kursa aprobācijā piedalījušies karavīri no Jūras spēku flotiles un Gaisa spēku aviācijas bāzes, savukārt tos apmācīja lektori no Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra un Gaisa spēku aviācijas bāzes.

Tiek uzsvērts, ka, izveidojot šādu kursu Latvijā, iespējams ne tikai ievērojami ietaupīt budžeta līdzekļus, bet arī apmācīt daudz vairāk personāla un izveidot apmācības bāzi, kura atbilst gan starptautiskajai likumdošanai, gan ir pielāgota arī Latvijas meklēšanas un glābšanas darbu jūrā specifikai.