Ceturtdien, 9.jūnijā,  vienā no skaistākajām jūgendstila pērlēm Liepājā – Valsts 1. ģimnāzijā – notika Jaunā Eiropas "Bauhaus" iniciatīvas seminārs par sadarbības veicināšanu "Ievēlies vēlēšanos… Radošas vietas mācībām un izaugsmei labākai nākotnei pasaulē", informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Seminārs tika rīkots, lai skaidrotu pašvaldību lomu sadarbības veicināšanā, izglītības attīstībā un iedzīvotāju informēšanā - parādot daudzveidīgus iesaistes veidus, sākot ar vasaras skolām bērniem, beidzot ar izglītojošiem filmu festivāliem.

Seminārā tika apskatītas tādas tēmas kā ilgtspējīgas attīstības veicināšana, Liepājas bibliotēkas transformācijas iespējas ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027, bibliotēkas un to loma attīstības izglītības un ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu veicināšanā, filmu festivāls kā sociālās iekļaušanas veids u.c.

Semināru atklāja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, tāpat pasākumā piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma veidošanas projekta vadītāja Inta Šoriņa, konsultante Eiropas sadarbības un Darbakārtība 2030 jautājumos Vanesa Koralesa Argumanesa (Spānija), Starptautiskās sadarbības koordinatore, Ukrainas Pilsētu asociācijas pārstāve Nataļja Lazarenko, NGDO (Kultūra Komunikācija Attīstība) un Bilbao Starptautiskā Neredzamā kino festivāla "Film Sozialak" direktors H. Karloss Vaskess Velasco u.c.

Tika runāts arī par Ukrainā esošo karu, sniegto atbalstu un par pašvaldību pieredzi, uzņemot Ukrainas iedzīvotājus, bērnus no Ukrainas formālajā un neformālajā izglītībā.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki tika aicināti pievienoties kopīgai rododendru stādīšanas aktivitātei un "vēlmju rododendru" veidošanai, kas ir Eiropas Komisijas un Eiropas Reģionu komitejas iniciēta koku stādīšanas akcija "Koki dzīvībai". Pēc semināra dalībnieki varēs apmeklēt vides un dabas izglītības centru "Dabas māja", Zirgu salā 2.