Piektdien vairāki cilvēki, pieminot Latvijas leģionārus, Centrālkapos nolika ziedus pie pieminekļa kritušajiem un nomocītajiem latvju karavīriem, kā arī cīnītājiem pret padomju režīmu.

Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis aģentūrai BNS pastāstīja, ka pasākums noritējis mierīgi un nekādas uzrunas tajā nav teiktas.

Incidenti saistībā ar leģionāru atceres dienu Liepājā piektdien nav fiksēti.

Leģionāru atceres dienas pasākumu laikā Rīgā policija piektdien aizturējusi trīs cilvēkus – vienu par nacistiskās simbolikas izmantošanu, vienu par padomju simbolikas izmantošanu un vienu par kārtības traucēšanu.

16.marts ik gadu izraisa plašu rezonansi, jo šajā dienā tiek pieminēti Latvijas leģionāri. Bijušie leģionāri ir dienējuši nacistiskās Vācijas formējumā "Waffen SS", kuru Nirnbergas tribunāls nav atzinis par kara noziegumus pastrādājušu organizāciju. Tomēr ārvalstīs viņus dažkārt dēvē par bijušajiem esesiešiem. Lai gan oficiāli "Waffen SS" bija brīvprātīgo formējums, faktiski vairākums tur dienējušo tika mobilizēti piespiedu kārtā.

Minētā iemesla dēļ vairākas antifašistiskās organizācijas uzskata, ka ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa leģionāru atceres dienā tādējādi ir nacisma slavināšana.

Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka latviešu leģiona izveide bija nacistu noziegums, jo saskaņā ar 1907.gada Hāgas konvenciju okupēto teritoriju iedzīvotājus ir aizliegts iesaukt bruņotajos spēkos. Vārds "brīvprātīgais" tika lietots, lai apietu šo konvenciju.

Par izvairīšanos no iesaukšanas leģionā draudēja cietuma, bet vēlāk ‒ nāves sods. Latviešu leģions bija frontes vienība, un trešdaļa tās kareivju krita frontē. Neviens no leģiona nekad nav atzīts par vainīgu kara noziegumos kā leģiona dalībnieks.  Tie Latvijas iedzīvotāji, kas piedalījās nacistu izdarītajos noziegumos un kas bija atbildīgi par tiem, pēc kara tika tiesāti un saņēma pelnīto sodu, klāsta ministrija.  

Tieši 16.martu par leģionāru atceres dienu 1952.gadā izvēlējās "Daugavas vanagi", taču pašlaik Latvijā 16.marts nav oficiāla piemiņas diena.