Pirmdien, 8.oktobrī, Liepājā aizraujoši un interesanti uz trim "skrejceļiem" tika atklāta Karjeras nedēļa – skolēni tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un iepazina darba ikdienu.

Tas notika Liepājas lidostā, "Blue Shock Race" kartingu hallē un Olimpiskā Centra jaunajā vieglatlētikas manēžā, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Gunta Jākobsone.

Šīs Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, bet nedēļas devīze – "Tavs karjeras skrejceļš!".

DALP 5. vidusskolas 9. klašu skolēniem "karjeras skrejceļu" atklāja Liepājas lidostas darbinieki, kuri jauniešus iepazīstināja ar lidostas darbu un ļāva ieskatīties lidostas ikdienā, kurā strādā gan servisa darbinieki, gan ugunsdzēsēji, gan tie, kuri gādā par drošu lidojumu ikvienam.

"Blue Shock Race" kartingu hallē skolēniem bija tikšanās un nodarbība ar jauno uzņēmēju Arti Dauginu, kurš pastāstīja, kā tika izveidota kartingu halle un organizēts 1. Pasaules čempionāts elektrokartingiem, kā arī dalījās savā uzņēmējdarbības pieredzē.

Uz Olimpiskā centra jaunās vieglatlētikas manēžas skrejceļa J.Čakstes 10. vidusskolas 8. klases skolēni aktīvā sporta nodarbībā tikās ar treneri Reini Rozīti, kurš pastāstīja, kā veidojis savu karjeru, kā no "baltas lapas" pamazām spējis kļūt par sporta jomas profesionāli.

Otrdien, 9. oktobrī Liepājas Valsts tehnikumā (Ventspils iela 51) notiek konkurss  5.–6. klašu skolēniem "Es būšu savas topošās profesijas meistars"  Tās būs darbnīcas, kurā skolēnus iepazīstinās ar ēdināšanas un viesmīlības jomu. Šie pasākumi notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Karjeras nedēļas laikā Latvijā vairākās vietās notiks diskusijas ar vidusskolēniem, kur par savu karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm stāstīs Latvijā populāri dažādu profesiju pārstāvji. Liepājā 11. oktobrī plkst. 12.00 Raiņa 6. vidusskolā plānota paneļdiskusija ar pasākumu organizatori un uzņēmēju Sindiju Vildi un uzņēmēju, valodu skolas un tulkošanas aģentūras "Valodu vēstniecība" īpašnieku Andri Lanku. Profesiju dueli vadīs aktīvists un fitnesa treneris Dinārs Zāģers.

Liepājas skolēni šonedēļ dodas mācību ekskursijās uz dažādiem pilsētas uzņēmumiem un iestādēm –  "iCotton", SIA "Expedit Baltic", Ļauma Fabric", "Lauma Lingerie", Valsts ieņēmumu dienesta Liepājas nodaļu,  koncertzāli "Lielais dzintars" Liepājas teātri u.c.

Karjeras nedēļa notiek no 8. līdz 12.oktobrim 47 Latvijas pilsētās un novados, to jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.

"Vēlamies aicināt skolēnus palūkoties uz nākotnes karjeru no cita skatupunkta – sākumā rūpīgi izzināt savu personību, prasmes, intereses un iespējas, pēc tam meklēt savu sapņu profesiju. Tas ļaus prasmīgi un mērķtiecīgi pašiem vadīt savu tālākās izglītības un profesijas izvēli," uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Karjeras nedēļas noslēguma dienā, 12.oktobrī, VIAA gadskārtējā nacionālajā konferencē tiksies vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu pedagogi karjeras konsultanti, Eiropas Savienības fondu karjeras atbalsta projekta koordinatori un Karjeras nedēļas koordinatori, lai diskutētu par karjeras attīstības atbalsta (KAA) nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, kā arī uzklausītu jauniešu viedokli par KAA pakalpojumiem viņu skolās un pašvaldībās. Konference notiks RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes ielā 4, Rīgā.