Cilvēciskas kļūdas dēļ medicīniskajos atkritumos nonākuši sociālā atbalsta centra "Vaiņode" klientu un darbinieku 30 "Covid–19" testu paraugi, aģentūrai LETA apstiprināja SIA "E. Gulbja laboratorija" valdes loceklis Didzis Gavars.

Viņš stāstīja, ka Liepājā testu paraugu pirmapstrāde notikusi "pīķa" stundā, tādēļ cilvēciskas kļūdas dēļ steigā testu paraugi tika novirzīti utilizācijai uz medicīniskajiem atkritumiem, nevis nosūtīti laboratoriskajai izmeklēšanai uz Rīgu.

"Nākamajā dienā laboratorijā tika pamanīts, ka nav testu rezultātu, tādēļ testēšana tika veikta atkārtoti un operatīvi sagatavoti rezultāti. Mūsu kļūda tika labota, mēs to neslēpām. Esmu atvainojies par šo kļūdu arī sociālā atbalsta centra "Vaiņode" vadītājam," sacīja Gavars.

"Vaiņode" vadītājs Uģis Melbārdis aģentūrai LETA atklāja, ka ar "Covid–19" ir saslimuši teju visi no 33 klientiem un 20 darbiniekiem, viņu ieskaitot.

Viņš atzina, ka pirmo siekalu testu paraugi pazuda, tādēļ esot pieprasījis "E. Gulbja laboratorijai" oficiālu paskaidrojumu par notikušo misēkli.

Melbārdis norādīja, ka sociālās aprūpes centrā dzīvo cilvēki, kuriem katram ir dažādas hroniskas saslimšanas, kas veicinājis arī saslimšanu ar "Covid–19". Raksturojot slimības gaitu, vadītājs sacīja, ka tā bijusi no vieglas līdz smagai, tādēļ daži klienti nonākuši arī slimnīcā.

Lai nodrošinātu klientu aprūpi, centram piesaistīti astoņi līdz desmit brīvprātīgie, kas palīdz aprūpēt klientus.

Runājot par vakcināciju, Melbārdis stāsta, ka jau trīs reizes ir sagatavojis vakcinācijas sarakstus, taču saslimšana ar "Covid–19" viņa centram paguvusi pāriet pirms vakcīnas sasniedza iestādi. "Pārslimojot ar "Covid–19", mēs tagad būsim ieguvuši pūļa imunitāti. Tagad mūs nevarēs vakcinēt vismaz trīs mēnešus," sacīja Melbārdis.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem, kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Vaiņodes novadā pašlaik ir 43 cilvēki.