Gan SIA "Centrālā Laboratorija", gan "E. Gulbja laboratorija" piedāvā "Covid -19" antivielu testu arī savās laboratorijās Liepājā.


SIA "Centrālā Laboratorija" valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka


šis tests ļauj noskaidrot, vai cilvēkam ir bijusi saskare ar "Covid -19".

"Antivielu tests nav nekas jauns, un šo metodi jau sen izmanto, lai noskaidrotu, vai cilvēkam ir izveidojusies imunitāte pret konkrēto infekcijas slimību pēc tās izslimošanas," pastāstīja Lapiņa.


Tiesa, atzina Lapiņa, "Covid -19" antivielu tests ir jauns, par maz izpētīts, lai saprastu, cik ilgi antivielas saglabājas, proti, vai veidojas imunitāte. Tāpēc šobrīd vēl nevar apgalvot, ka cilvēks, kurš izslimojis koronavīrusa izraisīto infekciju, ir ieguvis imunitāti pret to. Taču par 99% un nereti arī par visiem 100 % tests ļauj noskaidrot, vai cilvēks ir bijusi saskare ar "Covid -19". Turklāt Pasaules Veselības organizācijas aicinājusi veikt pēc iespējas plašu iedzīvotāju testēšanu, lai iegūtu precīzākus statistikas datus par patieso "Covid -19" vīrusa izplatību dažādās vecumu grupās


Ir valstis, piemēram, Anglija, kas izvēlējušās sekot līdzi "Covid-19" izplatībai, veicot tieši antivielu testus.

Taču, kā uzskata Lapiņa, sabiedrības drošībai labāk ir rīkoties tā, kā izvēlējusies darīt arī Latvija – veikt vīrusa RNS testus.


Antivielu testa veikšana ir katra brīva izvēle, saka Lapiņa. To darot daudzi, kuriem janvārī, februārī, kad vēl pandēmija nebija izsludināta, bijuši simptomi, kas līdzinās "Covid -19" saslimšanai – šie cilvēki nāk uz antivielu testu, lai tiktu skaidrībā, ir vai nav pārslimojuši šo slimību.


"Arī mūsu laboratorijas darbinieki ir veikuši šo testu, bet visiem rezultāts bija negatīvs."

Līdz nedēļas vidum antivielu testu "Centrālajā laboratorijā" visā Latvijā bija veikuši 400 cilvēku, no kuriem četriem atklātas antivielas.


Laboratorija testēšanas pakalpojumu piedāvā arī mājas vizītēs, un, kā sacīja Lapiņa, Liepājā katru dienu četri, pieci cilvēki izvēlas šo iespēju.

"Mēs tikai pirms divām nedēļām sākām piedāvāt šo testu, kad varējām nodrošināt profesionālu testēšanu, tāpat kā Gulbja laboratorijā izmantojam uzticamas, augsti jutīgas, Vācijā izstrādātas testēšanas sistēmas," pastāstīja Lapiņa.


Šobrīd, ja nav ģimenes ārsta nozīmējuma, maksa par antivielu testu ir 15 eiro, mājas vizītes cena – 20 eiro.


Apliecinājumu par "Covid-19" testa rezultātiem tagad iespējams saņemt arī angļu un vācu valodā.


Liepājā "Centrālā laboratorija" pieejama " L. Atiķes doktorātā", "Liepājas Medicīnas centra filiālē, kā arī Vecliepājas PVAC.