Liepājā šogad ik mēnesi darbā iekārtojušies aptuveni 358 bezdarbnieki, informē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas nodaļas vadītāja Dace Baumane.

Patlaban Liepājā ir vairāk nekā 6300 bezdarbnieki, tostarp 28,3% jeb 1790 no kopējā skaita ir ilgstošie bezdarbnieki, kuri bez darba ir vairāk nekā gadu. Savukārt 1149 bezdarbnieki ir bijušie AS "Liepājas metalurgs" (LM) darbinieki, raksta LETA.

Kā norāda Baumane, publiski izskanēja, ka no uzņēmuma atbrīvoti aptuveni 1500 cilvēki, taču visi no darba atbrīvotie cilvēki NVA nereģistrējās, jo daži darbu atraduši jau citās vietās, bet citi ir atvieglotās vecuma pensijas saņēmēji, kuri nevar reģistrēties NVA bezdarbnieka statusa iegūšanai.

Kā iepriekš intervijā "Rietumu Radio" sacīja Baumane, no LM atbrīvotie darbinieki gaida uz rūpnīcas darbības atjaunošanu nākamā gada pavasarī, līdz ar to kūtri meklē darbu citos uzņēmumos. Viena daļa cilvēku arī ļoti atklāti paziņo, ka gaida pavasari, kad dosies strādāt atpakaļ vecajā darbavietā.

"Mēs gan sakām, ka nekas netraucē meklēt darbu un, kamēr rūpnīca ir slēgta, pastrādāt kur citur," sacīja Baumane, uzsverot, ka arī rūpnīcas darbības atjaunošanas gadījumā tik daudz darbinieku vairs nebūs vajadzīgs, un tas arī sabiedrībai netiek slēpts. Vienlaikus daudzi cilvēki darbu arī aktīvi meklē, daudzi ir arī atraduši, bet citi izmanto Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātos kvalifikācijas celšanas kursus.

Vairāki bijušie LM darbinieki jau sākuši mācības dažādos NVA piedāvātajos kursos. 168 cilvēki izvēlējušies apgūt valsts valodu, 26 mācās metinātāju un autoatslēdznieku grupās, deviņi mācās traktortehnikas programmā, bet 35 bijušie LM darbinieki apgūst svešvalodas un datorzinības, sacīja Baumane.

Kopumā neformālajās izglītības programmās svešvalodas, datorzinības un traktortehnikas apmācības apgūst 386 bezdarbnieki, bet profesionālajās izglītības programmās mācās 101 bezdarbnieks.

Daudzi bijušie LM darbinieki mācības sāks janvārī, taču to skaits pagaidām nav precīzi zināms.

Kā ziņots, Liepājas tiesa 12.novembrī nolēma izbeigt finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, par tā administratoru ieceļot līdzšinējo TAP administratoru Haraldu Velmeru. Tas nozīmē, ka "Liepājas metalurgs" pilnībā pāriet maksātnespējas administratora Velmera pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai.

Līdz ar maksātnespējas pasludināšanu no darba tika atbrīvoti nedaudz vairāk kā 1500 uzņēmuma darbinieki.