Šogad arī Liepājā būs pieejams pasaulē ātrākais 4G+ jeb "LTE Advanced" interneta tīkls, kuru nodrošinās mobilo sakaru operators "Tele2", informē preses pārstāve Jekaterina Andrejeva.

"Tele2" jau ir uzbūvējis 4G tīklu Liepājā, ar kura palīdzību iedzīvotāji lieto zibenīgo "Tele2" 4G internetu. Salīdzinājumā ar 4G, 4G+ nodrošina divreiz lielāku mobilā interneta ātrumu – teorētiski līdz pat 300 megabitiem sekundē (Mbps).  

""Tele2" ir plašākais 4G tīkla pārklājums Latvijā, kas jau ir devis ievērojamus rezultātus – mūsu klienti ir parūpējušies par straujāko interneta patēriņa pieaugumu "Tele2" vēsturē, kā arī ir būtiski pieaudzis "Tele2" interneta lietotāju skaits. Augot klientu skaitam un patēriņam, tajā skaitā arī Liepājā, mēs vēlamies saglabāt augstu mobilā interneta pakalpojuma kvalitāti, tāpēc turpinām attīstīt 4G tīkla kapacitāti un pārklājumu, ceļot jaunas 4G un 4G+ bāzes stacijas," saka "Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

"Tele2" un "Zelta Zivtiņas" klienti, kas ir puse Latvijas iedzīvotāju, Rīgā un Ventspilī lieto 4G+ tīklu jau kopš šā gada pavasara, novērtējot īpaši ātru mobilo internetu. Nākamo mēnešu laikā "Tele2" 4G+ tīkls kļūs pieejams vēl 15 pilsētās – vēl šogad Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Siguldā, Rēzeknē, savukārt nākamā gada sākumā arī Cēsīs, Dobelē, Jūrmalā, Kuldīgā, Ogrē, Olainē, Salaspilī, Saldū, Tukumā un Valmierā. Šobrīd pasaulē vien 45 valstīs ir pieejams 4G+ tīkls.  

4G tehnoloģijas teorētiskais ātrums ir līdz 150 megabitiem sekundē (Mbps), savukārt 4G+ var sasniegt pat 300Mbps. Šādi ātrumi ir iespējami laboratorijas apstākļos – arī "Tele2" testi apliecina iespēju ar 4G+ tehnoloģiju sasniegt interneta ātrumu tuvu maksimāli iespējamajam. Reālos apstākļos interneta ātrumu ietekmē dažādi faktori – lietotāju skaits, kas vienlaicīgi izmanto internetu vienā bāzes stacijā, lietotāja attālums līdz bāzes stacijai un dažādi ārējās vides faktori (reljefs, ēkas, laika apstākļi, u.c.).

Latvijā plašāko 4G tīkla pārklājumu (90% iedzīvotāji) nodrošina "Tele2". "Tele2" ir arī Baltijā modernākais mobilo sakaru tīkls, kas nodrošina ne tikai jaunākās paaudzes 4G, bet arī 4G+ pakalpojumus un ir sagatavots nākotnei – līdz pat 20 reizēm lielākai tīkla slodzei, kuru radīs pieaugošā mobilā interneta lietošana.

Par "Tele2"
"Tele2" ir mobilo sakaru līderis Latvijā ar 45% tirgus daļu. Uzbūvējot Baltijā modernāko sakaru tīklu, "Tele2" nodrošina augstas kvalitātes balss sakarus 99% iedzīvotāju, ātru 3G internetu 95% iedzīvotāju un zibenīgu 4G internetu 90% valsts iedzīvotāju. Kopš "Tele2" dibināšanas kapitālieguldījumi sakaru tīkla infrastruktūrā un klientu servisā pārsnieguši 260 miljonus eiro.

"Tele2" ir daļa no "Tele2 AB" grupas, kas ir viens no straujāk augušajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Eiropā. "Tele2 AB" grupai ir 14 miljoni klientu deviņās valstīs. "Tele2" ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.