Lielākā daļa Liepājas pilsētas skolu ir pārstrukturējušas mācību plānojumu, veidojot bloku mācības pa dienām, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Viņa norādīja, ka Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde savu turpmāko darbu izglītības iestādēs plāno realizēt saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadlīnijās noteikto.

Kļaviņa sacīja, ka patlaban plānots, ka skolu administrācija turpina koordinēt konkrētās skolas darbību, nepieciešamības gadījumā sniedz arī atbalstu skolotājiem, vecākiem un skolēniem.

"Kā galvenais skolēnu saziņas līdzeklis tiks izmantots telefons vai citas viedierīces, savukārt tiem skolēniem, kuriem pašlaik nav iespēja pieslēgties uzdevumu risināšanai attālināti – mācību materiāls tiks nodrošināts papīra formātā. Informācija par drukāto materiālu pieejamību vecākiem un skolēniem tiks nodota ar e-klases starpniecību vai citiem saziņas līdzekļiem," norādīja Kļaviņa.

Lielākā daļa Liepājas pilsētas izglītības iestādes ir pārstrukturējušas mācību plānojumu – veidojot bloku mācības pa dienām. Izglītības iestādes paredz izstrādāt mācību plānu katrai nedēļai, bet jaunākajiem skolēniem mācību plāns tiks sagatavots katrai dienai – ņemot vērā mācību efektivitāti un nepieciešamību veikt uzlabojumus.

Kļaviņa sacīja, ka informācija par turpmāko mācību procesu un kārtību vecākiem un skolēniem tiek izsūtīta jau no 19.marta. Savstarpējai saziņas apmaiņai katra skola plāno izmantot jau iepriekš adaptētus komunikāciju kanālus, piemēram, platformu "www.e-klase.lv", aplikāciju "WhatsApp", sociālos tīklus, "Skype" un citus. Līdzīgi arī ar mācību satura nodrošināšanu - katra skola un skolotāja izvēlas tās darba platformas, kas pārsvarā tikušas izmantotas darbam iepriekš, piemēram, "uzdevumi.lv", "zvaigzne.maconis.lv", "soma.lv" un citus.

Lai apzinātos darbības plānojuma efektivitāti, katru nedēļu, vai pēc nepieciešamības biežāk, tas tiks vērtēts – ar mērķi meklēt risinājumus vai uzlabojumus, ja tādi būs nepieciešami, uzsvēra Kļaviņa.

Attālinātā mācību procesa nodrošināšanai tika apkopota informācija par pedagogiem un skolēniem pieejamo tehnoloģisko resursu un interneta pieejamību. Informācija liecina, ka atsevišķiem pedagogiem un skolēniem pašlaik nav pieejamas viedierīces vai internets mācību procesa nodrošināšanai – taču pašvaldības ietvaros jau tiek meklēti risinājumi, lai visas iesaistītās puses veiksmīgi varētu uzsākt attālinātā mācību procesa realizēšanu pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk, norādīja Kļaviņa.

Izglītības pārvalde vērš uzmanību, ka nozīmīga loma veiksmīga attālinātā mācību procesa nodrošināšanā būs vecākiem, tāpēc vecāki tiek aicināti būt saprotoši esošajā situācijā un pēc iespējas vairāk iesaistīties mācību procesa norisē, aicināja Liepājas pilsētas pārstāve.

Kā ziņots, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar "Covid-19" vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tai skaitā ir atceltas klātienes mācības vispārizglītojošajās skolās, profesionālās izglītības iestādēs un augstskolās. Laikā no 23.aprīļa līdz 14.aprīlim mācības notiks attālināti.

IZM kopā ar mobilo pakalpojumu operatoriem ir radusi iespēju nodrošināt patlaban skolēniem trūkstošās 5000 viedierīces, bet tās pie skolēniem varētu nonākt vien nākamās nedēļas beigās.