Vislatvijas karjeras izglītības akcijas „Ēnu diena” laikā Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā pasniedzējus ēno gandrīz piecdesmit jaunieši.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola pirmo gadu iesaistījās šajā akcijā, un ar lielāko prieku uzņēma jauniešus, kas vēlējās iepazīties ar vienpadsmit izglītības programmu pedagogu darbu.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu iepazina un izglītības programmu vadītājus, speciālistus un skolotājus ēnoja 19 jaunieši no Liepājas izglītības iestādēm, kā arī no dažādām Liepājas rajona skolām: Vērgales, Durbes, Grobiņas, kā arī jaunieši no Rīgas un Jelgavas.

„Ēnu dienas” ietvaros skolu apmeklēja arī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7.d klase kopā ar audzinātāju.

Dienas garumā Ēnas varēja iepazīties ar skolas vidi, pedagogu darbu, topošajiem dizaineriem, apskatīt gatavos darbus,  kolekcijas, darba materiālus un skices. Jaunieši vēroja radošo procesu, iepazinās ar darba apstākļiem. Bija iespēja aktīvi iesaistīties radošajā darbā veidojot grimu Vizuālo tēlu stilista nodaļā, zīmēt uz skicēt Mākslas nodaļā un Apģērbu dizaina nodaļā, veidot rokassprādzes Ādas izstrādājuma dizaina nodaļā, gredzenus Metāla izstrādājuma dizaina nodaļā.

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7.d klase, kura piedalās konkursā, lai iegūtu Liepājas draudzīgākās klases nosaukumu septīto klašu vidū, dienas beigās apaļā galda diskusijā izveidoja simbolisku kopīgu darbu, kur ikviens audzēknis dzijas kamolā iesēja dienas gaitā paša darinātu lietu vai dāvanu kopā ar savām pārdomām par savu nākotnes profesiju.