Ceturtdien, 23. janvārī, paredzētajā Liepājas domes sēdē viens no darba kārtības jautājumiem ir Liedaga vidusskolas direktora amata kandidāta apstiprināšana. Kā vēsta sagatavotais lēmumprojekts, tad šajā amatā ar 2020. gada 1. jūliju deputāti iecerējuši apstiprināt Ingu Zeidi.


Kā noskaidroja portāls, iepriekš Inga Zeide strādājusi Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrā par projektu vadītāju. Liepu.lv par viņu teikts “kopš pērnā gada 1. februāra kā Latvijas Universitātes doktorante uzsākusi darba gaitas Liepājas Universitātē (LiepU), lasot lekcijas Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes studentiem”. LiepU mājaslapā publicēts arī Ingas Zeides sacītais:


“Liepāja ir mana bērnības un agras jaunības pilsēta, te esmu dzimusi un pabeigusi vidusskolu, ar Liepāju man saistās vissiltākās un mīļākās atmiņas.


Tāpēc ļoti nopriecājos, ka man tika piedāvāta iespēja atgriezties Liepājā kā LiepU mācībspēkam".

Atklātu konkursu uz vakanto Liedaga vidusskolas direktora amatu Liepājas dome izsludināja 2019. gada 5. novembrī.

Pavisam uz skolas direktora vakanci bija pieteikušies pieci kandidātu, portāls uzzināja domē.


Papildināts. Kā portālu informēja dome, ceturtdien, 23. janvārī, Liepājas pilsētas domes deputāti par Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas Liedaga vidusskola" direktori apstiprināja līdzšinējo Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta vadītājas vietnieci un Liepājas Universitātes lektori Ingu Zeidi.


Liepājas pilsētas dome 2019. gada 5. novembrī izsludināja atklātu konkursu uz Liepājas Liedaga vidusskolas direktora amatu, uz kuru kopumā pieteicās pieci pretendenti. Konkursa komisija veica kandidātu atlasi un par piemērotāko atzina Ingu Zeidi.


Konkursa izvērtēšanas komisijas sastāvā bija Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos, Izglītības komisijas priekšsēdētājs Atis Deksnis, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde vadītāja Kristīne Niedre - Lathere, Izglītības pārvaldes Pedagoģijas nodaļas vadītāja Inga Ekuze, Izglītības un zinātnes darbinieku Liepājas nodaļas vadītāja Simona Petrovica, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Juridiskās daļas vadītāja Dace Arāja un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Personāla daļas vadītāja Aija Nelsone.


Zeides līdzšinējā profesionālā pieredze saistīta ar darbu Izglītības un zinātnes ministrijā, viņa ir bijusi IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktores vietniece, lektore Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātē, projektu vadītāja Valsts izglītības satura centrā, kā arī valodu skolas (Berlitz, CTGroup) direktore.


Jaunā Liepājas Liedaga vidusskolas direktore Latvijas Universitātē studē pedagoģijas doktora programmā, ieguvusi maģistra grādu Baltijas jūras reģiona studijās un bakalaura grādu komunikācijas zinātnē.


Zeides kandidatūras apstiprināšanai konkrētajam amatam saņemts arī Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums. Domes lēmums paredz to, ka Zeide darbu Liepājas Liedaga skolā sāks 2020. gada 1. jūlijā.