No ceturtdienas, 30.jūnija, SIA "Reģionu mediji" izdotie Latvijas reģionālie laikraksti "Kursas Laiks" un "Zemgales Ziņas" pārtapuši par nedēļas formāta laikrakstiem.

Tas nozīmē, ka turpmāk tie iznāks reizi nedēļā, ceturtdienās, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Līdz ar formāta maiņu laikraksti būšot saturiski bagātāki, analītiskāki un krāsaināki, kļūstot par biezākajiem latviski iznākošajiem laikrakstiem. Vienlaicīgi ar avīžu formāta izmaiņām "Reģionu mediji" stiprinās savu mediju digitālās platformas, kur lasītāji varēs uzzināt jaunumus, ziņas un aktualitātes, norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uldis Salmiņš.

Viņš skaidro, ka izmaiņas veiktas, lai piemērotos patērētāju vajadzībām un tirgus konjunktūras izmaiņām, kas novērojamas visā pasaulē. Jaunumu uzzināšanai cilvēki arvien plašāk izmanto interneta portālus un sociālos tīklus. Laikrakstu jomā savulaik dominējošo ikdienas formātu pakāpeniski nomaina nedēļas avīzes, kuras konceptuāli un saturiski ir piemērotākas mūsdienu patērētāju vajadzībām.

irliepaja.lv jau rakstīja, ka līdzīgi pilsētas laikrakstam "Kurzemes Vārds", kurš jaunu ēru sāka šā gada sākumā, pārējot no 6 uz 5 reizēm nedēļā, pārmaiņas plāno arī "Kursas Laiks".

Bijušais Liepājas rajona laikraksts, vēlākais AS "Diena" reģionālais medijs "Kursas Laiks", kas līdz šim iznāca trīs reizes nedēļā, sākot ar 30.jūniju, iznāks reizi nedēļā – ceturtdienās.

Ar laikrakstu saistīto portālu rekurzeme.lv šīs pārmaiņas neskars, sacīja laikraksta un portāla redaktore Anita Kantāne.

"Turpmāk "Kursas Laiks" būs biezāks – tam būs 44 lappuses, krāsaināks, analītiskāks, ar daļēji atjaunotu dizainu, – tāds, kādam jabūt nedēļas izdevumam," skaidroja redaktore.   

Pēc Kantānes sacītā, šāds lēmums saistīts "ar laikraksta īpašnieka veikto tirgus izpēti un secinājumiem, kas vajadzīgs lasītājiem".

Uzņēmums "Reģionu mediji" izdod laikrakstus "Zemgales Ziņas", "Kursas Laiks", "Dzirkstele", "Ziemeļlatvija", "Alūksnes Ziņas", kā arī pārvalda kapitāldaļas laikrakstos "Bauskas Dzīve", "Staburags" un "Neatkarīgas Tukuma Ziņas".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Reģionu mediji", kas līdz 2016.gada 27.jūnijam darbojās ar nosaukumu SIA "RPD", 2014.gadā apgrozīja 1,14 miljonus eiro, kas ir par 3% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 1,12 miljoni eiro. 2014.gadā uzņēmums cieta zaudējumus 155 307 eiro apmērā, bet 2013.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 93 976 eiro.

SIA "Reģionu mediji" dibināta 2010.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 450 000 eiro. Uzņēmums pieder Salmiņam.