Šodien dzimšanas dienā sveicam "Valodu Vēstniecības" metodiķi Kristīnu Gusti, kura brīvos brīžos piestrādā arī par bārmeni viesnīcā "Fontaine Royal".

Pastāstiet pāris vārdos par sevi, kāda ir jūsu ikdienas nodarbošanās?
Esmu metodiķe "Valodu Vēstniecībā" – krāmējos ar burtiem, vārdiem un gramatiku, apmācu jaunos angļu valodas skolotājus un no visas sirds cenšos palīdzēt esošajiem, šķaidu biroja ikdienu ar parupjiem jokiem un stulbām idejām; dzīvoju lieliskā mākslinieku darbnīcā Toma ielā un brīvajos brīžos piestrādāju par bārmeni viesnīcā "Fontaine Royal". Mīlu vēlus un garus rītus, par ko mani kolēģi ne vienmēr ir lielā sajūsmā, tāpat kā vēlus un garus vakarus. Kas kolēģiem arī ne vienmēr tā ļoti...

Kas jums vislabāk patīk Liepājā?
Liepājā visvairāk man patīk mani draugi. Kad dzīvoju Rīgā, brīžiem likās, ka tikties ar draugiem ir tāds menedžmenta uzdevums – pareizi prast uzminēt, kādi kuram darbi darāmi, cik ilgi jābrauc, lai satiktos, un kā pēc tam, galu galā, tikt mājās. Liepāja ir tieši tik lieliska izmēra un attieksmes, lai jebkurā dienā un jebkurā laikā atrastu kādu, ar ko iedzert kafiju/aliņu un papļāpātu par neko, arī tad, ja neesat tikušies vairākus mēnešus. Te nav stresa.

Kā vislabāk pavadīt brīvo laiku?
Tiešām nezinu. Mani brīvā laika pavadīšanas ieradumi nav nevienam iesakāmi, jo esmu diezgan slinka un patīk vienkārši pabūt vienai vai ar kādu, bezmērķīgi sitot laiku, bet ideālā gadījumā, īpaši tagad, cenšos daudz laika pavadīt laukā. Lielākā daļa liepājnieku, ar kuriem gadās par to runāt, atzīst, ka līdz jūrai aiziet pāris reizes mēnesī, nerunājot jau par saņemšanos un aiziešanu vai aizbraukšanu kaut kur ārpus pilsētas. Šobrīd esmu kājāmgājienā pa Vidzemi un jūtos stipri labāk nekā sēžotdarbā, bārā vai jūtūbā.

Kur var rast spēku, kad nogurdinājusi ikdiena?
Cilvēkos! Apkārt ir tik daudz nenormāli krutu cilvēku, kuri dara tādas dažreiz it kā pat nenozīmīgas lietas, bet, uz viņiem paskatoties pat brīžos, kad viņi dara pavisam ikdienišķas lietas, pavisam ikdienišķu un skaidru motīvu vadīti, rodas sava veida iedvesma. Visu vajag ņemt vieglāk, arī savu ikdienu un nogurumu. Nogurums ir tikai galvā. Viss ir tikai galvā.

Kas šobrīd ir jūsu klausāmo dziesmu sarakstā?
Vasaras izdarības un uz prāta darbību tendētā darba joma diemžēl neatstāj kapacitātes pārāk intelektuālai klausāmvielai – klausos nesarežģītu un ne pārāk agresīvu elektronisko mūziku, pie kuras birojā var klusi padauzīt zīmuli pret galdu.

Vai ir kāda grāmata, kuru jūs ieteiktu izlasīt citiem? Kāpēc?
Es ieteiktu citiem izlasīt visu, kas gadās pa rokai – no tām visām var kaut ko iemācīties. Esmu lasījusi viduslaiku filosofu sacerējumos pamīšus ar lubenēm, pamīšus ar tviteri, pamīšus ar gariem un sarežģītiem romāniem, pamīšus ar enciklopēdiskiem rakstiem un tvneta komentāriem. Tas viss nāk tikai par labu.

Ko šovasar nedrīkst palaist garām?
Nedrīkst palaist garām neko! Nemīlu plānot vasaras aktivitātes un nevienam to arī neiesaku darīt. Labākie brīži, īpaši vasarās, gadās pašplūsmā, ja esi atvērts pret cilvēkiem un idejām.

Ja jums būtu iespēja kaut ko uzreiz mainīt pilsētā, kas tas būtu?
Pārtaisītu visus par darītājiem runātāju vietā. Es ar to galīgi nedomāju politiku, lai gan tā nav izslēgta, bet vienkārši ikdienas lēmumos un dzīves pārliecībās. Liepājas problēma nav tajā, ka nav ko darīt un nav kur iet – problēma ir tajā, ka cilvēki ir pārāk slinki, kūtri, neapņēmīgi vai aizspriedumaini, lai paceltu savas pakaļas un kaut ko tiešām izdarītu, lai apliecinātu savus vārdus vai palielinātu to krājumu. Tas arī viss.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Uztaisīt vienkāršāku seju!