Krievijas Valsts domes vēlēšanās Latvijā piedalījās 13 832 cilvēki. Vairums Krievijas pilsoņu Latvijā savas balsis atdeva par pašreizējo vadošo valsts partiju "Vienotā Krievija".

Par to nobalsoja 10 425 balsstiesīgie jeb aptuveni 75% no vēlēšanu dalībniekiem Latvijā, aģentūra LETA uzzināja Krievijas vēstniecībā.

Balsstiesīgie devās vēlēt gan uz Krievijas vēstniecību un ģenerālajiem konsulātiem Daugavpilī un Liepājā, gan arī izmantoja iespēju nobalsot pirms vēlēšanu dienas.

Otrais populārākais saraksts, par kuru atdotas 1138 balsis, bija "Krievijas komunistiskā partija", savukārt trešajā vietā Latvijā ierindojās Liberāldemokrātiskā partija, par kuru Latvijā saņemtas 567 balsis.

Par pārējām partijām saņemts mazāks balsu skaits. Vismazākais atbalsts Latvijā pausts organizācijai "Pilsoniskais spēks" – par to nobalsoja trīs cilvēki.

Jau ziņots, ka Krievijā svētdien notikušajās parlamenta apakšpalātas Valsts domes vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi valdošā partija "Vienotā Krievija", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti.

Saskaņā ar šiem rezultātiem, kas iegūti, saskaitot vairāk nekā 80% nodoto biļetenu, "Vienotā Krievija" pēc partiju sarakstiem saņēmusi 54,28% balsu.

Otrajā vietā ir Komunistiskā partija ar 13,61% balsu, apdzenot ultranacionālistisko Liberāldemokrātisko partiju, kurai ir 13,37% balsu. Kreisi centriskā partija "Taisnīgā Krievija" ir ceturtajā vietā ar 6,17% balsu. Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru iekļūšanai Valsts domē pēc partiju sarakstiem.

Atbilstoši balsojuma rezultātiem vienmandāta apgabalos parlamentā iekļuvušas vēl divas partijas – "Dzimtene" un "Pilsoniskā platforma". Katra no tām ir uzvarējusi vienā vienmandāta apgabalā.

Kopumā parlamentā ir iekļuvušas sešas partijas.