Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija aicina Ārlietu ministriju (ĀM) pievērst uzmanību "Yury Topchev" kuģa ienākšanai Liepās ostā, kura īpašnieks ir iekļauts ASV sankciju sarakstos, un nepieciešamības gadījumā izstrādāt normatīvos aktus, lai šāda veida situācijas nevarētu atkārtoties.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) trešdien komisijas sēdē uzsvēra, ka ir jāizstrādā konkrēti normatīvie akti. "Šis kuģis bija nācis uz remontu, un ir jāatrunā, ko darīt situācijās, kad, piemēram, kuģim ir milzīga sūce, kura var izraisīt grimšanu, vai uz klāja ir smagi slims pacients," sacīja Sesks.

ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) sacīja, ka ministrijas redzējumā normatīvie akti sakarā ar sankcijām ir skaidri un sistēma valstī ir definēta.

Viņa norādīja, ka Latvija nekādā veidā neatbalsta gāzes vada "Nord Stream 2" būvniecību un stingri iestājas pret šī projekta realizāciju. Tāpat Latvija ļoti stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo nedalāmību, un tāpat nemainīga paliek Latvijas pozīcija attiecībā pret sankciju režīma ievērošanu.

"Līdz ar to Latvijas nostāja ir ļoti skaidra un nemainīga," secināja ĀM parlamentārā sekretāre.

Jau vēstīts, ka 11.aprīlī Liepājas ostā bija iebraucis Krievijas gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecības darbu kuģis, kura īpašnieks ir iekļauts ASV sankciju sarakstos.

13.aprīlī kuģis Liepājas ostu ir pametis.