Bijušais Liepājas domes un 10.Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs šodien kopsapulcē tika ievēlēts par sabiedriskās organizācijas "Latvijas Krievu kopiena" prezidentu.

Kravcovam jau ir pieredze sabiedriskās organizācijas vadīšanā. Viņš ir Liepājas Krievu kopienas izveidošanas iniciators un tās valdes priekšsēdētājs, raksta LETA.

Līdz šim "Latvijas Krievu kopienu" vadīja Vjačeslavs Altuhovs. Kopsapulcē viņš skaidroja, ka atkārtoti nekandidēs uz organizācijas vadītāja amatu veselības problēmu dēļ un ieteica sava vietnieka – Kravcova kandidatūru.

Pirms balsošanas Kravcovs uzsvēra, ka viņa ievēlēšanas gadījumā, viņš vismaz divus gadus turpinās vadīt arī Liepājas Krievu kopienu, jo tajā iesākti svarīgi darbi, kas jāpabeidz.

Par galvenajām prioritātēm "Latvijas Krievu kopienas" darbā Kravcovs solīja izvirzīt jauniešu piesaisti un tiekšanos uz organizācijas "mājvietas" iegādi, jo šobrīd tai pašai savu telpu nav.

Par Kravcovu kā "Latvijas Krievu kopienas" jauno vadītāju nobalsoja 46 kopsapulcē sanākušie, pret bija astoņi, bet atturējās deviņi.

"Latvijas Krievu kopiena" ir lielākā Latvijas sabiedriskā organizācija ar vairāk nekā 3000 biedru un reģionālajām nodaļām gandrīz visās Latvijas pilsētās. Kopienas darbības mērķis ir krievu diasporas attīstība Latvijā un tās interešu pārstāvība.

Kā ziņots, saistībā ar kandidēšanu uz Krievu kopienas Latvijā priekšsēdētāja amatu Kravcovs šomēnes uzrakstījis iesniegumu par savas darbības apturēšanu partijā "Saskaņas centrs".

Tomēr pavisam viņš no partijas pavisam izstāties negrasās, tāpat viņš neplānojot aiziet no politikas, aģentūru LETA informēja Kravcovs.

Iesniegumu Kravcovs iesniedzis pirms "Saskaņas centra" kongresa, kas notika sestdien, 9.novembrī, un tajā norādījis, ka partijā nevar darboties, jo viņa kandidatūra izvirzīta uz Krievu kopienas Latvijā priekšsēdētāja amatu, tā 11.novembrī vēstīja laikraksts "Vesti".

"Šajā gadījumā nav runa par personīgiem vai ideoloģiskiem strīdiem partijas iekšienē. Mums Krievu kopienai Liepājā ir likums, ja cilvēks uzņemas vadīt kopienas darbu, tad viņš nedrīkst būt saistīts tikai ar vienu partiju, jo ir jāspēj sadarboties ar visām, tādējādi panākot attīstību kopienas centieniem," laikrakstam sacījis Kravcovs.