Portāls irliepaja.lv jau gandrīz mēnesi gaida Saeimas deputāta Romāna Miloslavska solīto atskaiti par savu veikumu parlamentā.

Pēc tam, kad "Saskaņas" Liepājas domes deputāts un partijas Kurzemes reģiona koordinators Valērijs Agešins nesen preses konferencē atzina, ka viņam nav ne jausmas, ar ko šobrīd Saeimā nodarbojas no "Saskaņas" saraksta ievēlētais, bet pēc tam no partijas izslēgtais Miloslavskis, irliepaja.lv nolēma to pajautāt pašam Saeimas deputātam.

Portāls Miloslavski mēģināja sazvanīt 4.oktobrī (par zvanu deputāts bija brīdināts iepriekš, nejauši viņu satiekot Liepājā uz ielas), taču nesekmīgi. Pienāca īsziņa "Rakstiet, nevaru runāt." Uzrakstījām. Atbilde pienāca 6.oktobrī: "Labdien! Es jums došu atbildi, bet velak. OK?"

Gaidījām līdz 26.oktobrim, bet "velak" joprojām nebija pienācis. Atkal nosūtījām deputātam īsziņu, kurai tūlīt sekoja atbilde: "Labdien! Ļoti atvainojos, tūlīt sagatavošu jums atbilde un atsūtīšu."

Atbildes nav joprojām. Iespējams, tāpēc, ka deputātam neapdomīgi uzdevām jautājumu, vai tomēr nav iespējams tikties klātienē un parunāt, jo portālu interesē arī, kas šobrīd notiek Liepājas krievu kopienas namā Kūrmajas prospektā. Kā zināms, martā Liepājas krievu kopienas valdes sēdē Miloslavskis tika ievēlēts par organizācijas jauno valdes priekšsēdētāju, šajā amatā nomainot ilggadējo priekšsēdētāju Valēriju Kravcovu.

Tā kā ne rakstiskas, ne mutiskas atbildes no Miloslavska nav, jāiztiek ar to, ko iespējams par viņu uzzināt Saeimas mājaslapā.

No tur pieejamās informācijas redzams, ka 12.Saeimas deputāts joprojām dzīvo Liepājā, ka pašreizējā amatā apstiprināts 13.jūlijā Valērija Agešina vietā, kurš, kā zināms, tika ievēlēts Liepājas domē.    

Miloslavska statuss Saeimā, acīmredzot tāpēc, ka viņš no partijas izslēgts, ir "pie frakcijām nepiederošie deputāts". Miloslavskis līdz šim nav kavējis nevienu Saeimas sēdi.

Deputāts darbojas divās Saeimās komisijās: "Izglītības, kultūras un zinātnes" (kavējis tikai vienu sēdi, turklāt attaisnoti) un "Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības" (nav kavējis nevienu sēdi), kā arī "Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijā".

No informācijas Saeimas mājaslapā redzams arī, ka Miloslavskis darbojas šādās deputātu grupās:
Deputātu grupa sadarbībai ar Armēnijas parlamentu; Deputātu grupa sadarbībai ar Baltkrievijas parlamentu; Deputātu grupa sadarbībai ar Gruzijas parlamentu; Deputātu grupa sadarbībai ar Irānas parlamentu; Deputātu grupa sadarbībai ar Kazahstānas parlamentu; Deputātu grupa sadarbībai ar Krievijas parlamentu; Deputātu grupa HIV un tuberkulozes pacientu atbalstam; Parlamentārieši vecumā līdz 40 gadiem.

Kā redzams, deputāts tiešām ir noslogots, taču Miloslavskim ir arī divas palīdzes: Ilva Mašinska un Diāna Rudakova.