Jau 20. februārī Liepājā notiks pirmā radošo industriju konference "Subject: Creativity", kurā tiks aktualizētas radošās industrijas kā vadmotīvs ekonomikas izrāviena stratēģijai.

Konferencē "Subject: Creativity" 18 ievērojami dažādu radošo nozaru pārstāvji no Latvijas un citām Eiropas valstīm, stāstīs, kā sekojot līdzi mūsdienu informācijas un tehnoloģiju sabiedrības prasībām, prast pozicionēt sevi un savu produktu, kā unikālu inovāciju, tādējādi aizsteidzoties pa priekšu lielajai konkurentu drūzmai, kas turpina darboties pēc novecojuša domāšanas veida principiem, informē sabiedrisko attiecību vadītāja Nellija Šmediņa.

Tautsaimniecībai visā pasaulē kļūstot arvien konkurētspējīgākai un produktīvākai, ekonomiskās veiksmes atslēga arvien vairāk atkarīga no radošās izdomas un prasmēm. Nav noslēpums, ka mūsdienu ekonomika vairs nebalstās uz klasiskajiem principiem, mainība ir nenovēršama – uzvarēs tie, kuri pieņems jaunā laikmeta dāvātās iespējas.

Konferencē aktualizētās tēmas ir nozīmīgas ne tikai nacionālā, bet arī starptautiskā mērogā, kas vienlaikus cieši saistītas ar Latvijas prezidentūras ES Padomē vērtībām par iesaistīšanos, izaugsmi un ilgtspēju. Šīs vērtības tiks aktualizētas arī Kultūras ministrijas un Eiropas Komisijas veidotajā konferencē "Kultūras un radošo industriju pārneses process", kas norisināsies 11. – 12.martā radošās darbības nedēļas "radi! 2015" ietvaros. Kultūras jomā Latvijas prezidentūra kā prioritāti izvirzījusi kultūras un radošo industriju pozitīvo ietekmi uz citiem sektoriem, lai veicinātu inovāciju rašanos, ekonomikas ilgtspēju un sociālo iekļaušanu.

Pasaulē radošās industrijas tiek uzskatītas par vienu no lielākajām ekonomiskā izrāviena atslēgām gan valsts, reģionu un pilsētvides, gan ikviena uzņēmuma un biznesa attīstības procesā. Viens no būtiskākajiem radošo industriju attīstības priekšnoteikumiem ir labvēlīgas vides radīšana. Latvijā jau veikti virkne pasākumu, kuru organizēšanā piedalās Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas investīciju attīstības aģentūra, biznesa inkubatori un citi, kas veicina radošo industriju attīstības un izaugsmes iespējas. Ikvienam, kurš vēlas būt daļa no jaunās radošās inovāciju sabiedrības sastāva, tikai jāprot novērtēt radošuma potenciāls ekonomikā un jāpieņem jauns domāšanas veids, kur galvenais akcents tiek likts uz radošas personības attīstību.
Vai radošumu var attīstīt? Kā tas integrējams ikvienas nozares darbībā? Kāpēc ir svarīgi radošumu attīstīt un pilnveidot ne tikai kultūras nozarē? Kā radošumu izmantot sava uzņēmuma vai biznesa ekonomiskās izaugsmes labā? – Par to un citiem jautājumiem konferencē runās tādi radošo industriju praktiķi, kā režisore un rakstniece Baņuta Rubess, "TechHub Riga" līdzdibinātājs Ernests Štāls, žurnāla "Ir" radošais direktors Voldemārs Dūdums, viens no "IKEA" produktu dizaineriem Tomeks Rigaliks (Tomek Rygalik), pārdošanas eksperts Nikita Kellermans (Nikita Kellermann), mākslas festivāla "Cēsis" direktors Juris Žagars un citi izcili dažādu jomu pārstāvji. Lektori stāstīs arī par labās prakses piemēriem, kas radušies veiksmīgas pieredzes rezultātā.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa konferences mājaslapā www.creativityliepaja.lv