Ar izciliem rezultātiem noritējušas gala akustikas pārbaudes jaunās koncertzāles "Lielais Dzintars" Lielajā zālē un Kamerzālē, informē preses pārstāve Zane Geidmane.

Akustikas pārbaudes veica koncertzāles akustikas projekta veidotāji, vieni no pasaules līderiem savā jomā – kompānija "Müller–BBM" (Vācija) profesora Karlheinca Millera vadībā.

"Müller–BBM" ir izstrādājuši teātru un koncertzāļu akustiskos risinājumus Ņujorkā, Pekinā, Maskavā, Pēterburgā, Zalcburgā, Venēcijā, Romā u. c. kultūras galvaspilsētās.

Karlheinca Millera vērtējumā "Lielais Dzintars" koncertzālēs ir sasniegta maksimālā cerētā akustiskā kvalitāte. "Esam ļoti, ļoti apmierināti ar akustiskajiem risinājumiem "Lielajā Dzintarā". Šī koncertzāle ir lieliska iespēja Liepājas simfoniskajam orķestrim, Liepājai un Latvijai," atzina prof. K. Millers, piemetinot – "Lielais Dzintars" ir viennozīmīgi iekļaujams pasaules labāko koncertzāļu sarakstā.

Īpaši uzsvērti tiek zālēs iekļautie akustiskie aizkari, kas sniedz iespēju tās ar augstu kvalitāti pielāgot dažādu mūzikas žanru skanējumam, un skaņas reverbrācijas mērījumu rezultāti. Kā skaidro akustiķi, tie norāda uz siltu un, salīdzinot ar vairumu koncertzāļu, pat pārsteidzoši mērenu skaņas plūdumu, kas ļauj īpaši kvalitatīvi saklausīt arī katra atsevišķa instrumenta skanējumu.

"Lielais Dzintars" savas durvis apmeklētājiem vērs jau oktobrī, sākoties divarpus mēnešu gariem atklāšanas svētkiem. Kā pirmā ar koncertiem 17. un 18.oktobrī  tiks atklāta Kamerzāle. Tam sekos Eksperimentālās skatuves atklāšana ar teātra izrādi 30.oktobrī un Lielās zāles atklāšanas koncerts 6. novembrī ar Liepājas Simfoniskā orķestra, kora "Latvija" un solistu – Elizabete Strīda (Zviedrija), Jovita Vaškevičiūte (Lietuva), Mati Turi (Igaunija), Egils Siliņš un Ints Dālderis – dalību.

Līdz pat gada beigām koncertzāles atklāšanas pasākumos uzstāsies spilgti solisti un izpildītājmākslinieki: Marina Rebeka, Rame Lahaj (Kosova), Raimonds Pauls, Reinis Zariņš un citi. Skanēs Ludviga nav Bēthovena, Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Agra Engelmaņa, Leonarda Bernstaina, Džordža Geršvina, Endrjū Loida Vēbera un citu jaunu un jau labi zināmu komponistu mūzika.