Liepājas domē ievēlētās politiskās partijas uzsākušas savstarpējās konsultācijas par iespējamo sadarbību turpmākajam darbam, taču šobrīd nekādas skaidras vienošanās vēl nav noslēgtas, noskaidroja portāls irliepaja.lv.


Vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušās Liepājas partijas mēra amata kandidāts Gunārs Ansiņš apstiprināja, ka pirmās sarunas norisinājušās svētdien, kad uz viedokļu apmaiņu par tālāko darbu domē sanākuši pārstāvji no Liepājas partijas un Latvijas Reģionu apvienības. Ņemot vērā, ka abām partijām ir jau iepriekšējā kopīgā pieredze līdzšinējā sasaukumā un arī abu partiju priekšvēlēšanu programmā saskatāmas zināmas līdzības, šāda sadarbība varētu turpināties arī jaunajā sasaukumā. Vienlaikus netiek izslēgta iespēja koalīciju paplašināt ar vēl kādu jaunievēlēto politisko spēku, tādēļ pie sarunu galda tiks aicināti visi domē iekļuvušie politiskie spēki.


"Es šobrīd negribu steigties ar lēmumiem un straujiem paziņojumiem, jo šobrīd daudz svarīgāk ir izveidot stabilu, strādātspējīgu un konstruktīvu koalīciju, kas var pildīt liepājniekiem visus tos darbus, ko pilsētnieki no mums sagaida. Uzklausām katras partijas redzējumu par savu lomu kopīgajā darbā un izsveram programmatiskos uzstādījumus," norāda G.Ansiņš.


Pirmajai jaunās domes sēdei visās pašvaldībās jābūt sasauktai 1. jūlijā, kad saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu jāsanāk jaunievēlētajiem deputātiem.


Kā vēstīts, pašvaldību vēlēšanās Liepājas pilsētas domē ir ievēlēti kopskaitā pieci politiskie spēki. Vislielākais saņemto balsu skaits ir Liepājas partijai, kurai turpmāk būs sešas deputātu vietas no 15, nākamā ir Latvijas Reģionu apvienība ar piecām deputātu vietām, tai seko politiskā partija "Saskaņa" ar divām deputātu vietām, un pa vienai vietai būs "Nacionālai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un apvienībai "Kustība "Par!", Jaunā Vienotība, "Progresīvie"".