Liepājas Katoļu pamatskolas atbalsta biedrība ar Liepājas pilsētas domes atbalstu jau trešo gadu aktualizē ģimenes nozīmi veselības veicinošo paradumu veidošanā.

Šogad tiek realizēts veselības veicināšanas projekts "Dod pieci kustībai!", informē atbalsta biedrības valdes locekle Antra Jakovļeva.

Pieaugušie kopā ar bērniem mācās pareizi vingrot, veidot izpratni par traumatisma un infekcijas slimību profilaksi. Liela uzmanība veltīta, lai projektā iesaistītie iegūtu jaunas zināšanas par cilvēku, tā ķermeni un veselību. Lai saliedētu ģimenes un atzīmētu Latvijas 100 gadi, projekta noslēguma diena organizēta kā liels kopīgs piedzīvojums, lai popularizētu aktīvās atpūtas vietas un iespējas mūsu pilsētā – izstaigāt Liepājas ielās uzraksta LATVIJAI 100 un Latvijas kontūru ar telefona aplikācijas palīdzību, safotografējot nedrošus un dzīvībai, veselībai bīstamus objektus, kuri var radīt traumatismu, pēc tam par to ziņojot Liepājas pašvaldības atbildīgajiem dienestiem.

Šo četru dienu laikā, no rītiem, (no 4. līdz 6.septembrim) Liepājas Katoļu pamatskolas teritorijā un Jūrmalas parkā kvalificētu populāru treneru vadībā  novadīta kopīga rīta rosme Liepājas Katoļu pamatskolas skolēniem, vecākiem un pedagogiem. 7.septembrī  J. Čakstes laukumā viņiem pievienojas arī pārējo apkārt esošo skolu skolēni un pedagogi. Īpaši gaidīti būs Peldu ielas rajona tuvumā esošo organizāciju darbinieki, t.sk., Liepājas pilsētas domes kolektīvs un apkārtējo māju iedzīvotāji.

Trīs dienas Liepājas Katoļu pamatskolas skolēniem notika nodarbības ar fizioterapeitu, Valsts policijas  pārstāvi un kosmetologu.

Vecākiem, pedagogiem un citiem interesentiem otrdien, 11.septembrī plānota pieredzējušā apmācību trenera un uzņēmuma "Karjeras Konsultācijas" īpašnieka Alekša Daumes lekcija par iniciācijas nozīmi cilvēka dzīvē – par garīgā un fiziskā mugurkaula veidošanu.