Nākamgad kartupeļus, kas paredzēti krīzes skartajām liepājnieku ģimenēm, stādīs mazākā platībāun ietaupītos līdzekļus izlietos trūcīgo iedzīvotāju nodrošināšanai ar malku.

Tā "Rietumu Radio" atzina pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" vadītājs Zigmunds Cīrulis, raksta LETA.

"Pēdējos gados iedzīvotāju pieprasījums pēc kartupeļiem ir samazinājies, un pagājušajā gadā, neskatoties uz lielo reklāmu, bija problēmas visu ražu izdalīt," atzina aģentūras vadītājs. Kā informēja Liepājas Sociālā dienesta vadītāja Iveta Bartkeviča, pērn no pašvaldības kartupeļus saņēma aptuveni puse Liepājas iedzīvotāju, kuriem tie pienācās, pārējie, visticamāk, tos bija sagādājuši paši.

Līdzīgas problēmas, kā pastāstīja Cīrulis, esot Grobiņas novadā, kur arī pašvaldība trūcīgajiem iedzīvotājiem piedāvā bezmaksas kartupeļus.

Zemā pieprasījuma dēļ, kā spriež Cīrulis, ar kartupeļiem Grobiņas novadā līdzšinējo piecu hektāru vietā nākamgad varētu apstādīt divus hektārus un ar kartupeļiem nodrošināt sešas Liepājas labdarības virtuves. Ietaupītos līdzekļus, kā informēja Cīrulis, paredzēts izlietot malkas sagādei trūcīgajiem pilsētas iedzīvotājiem no pašvaldībai piederošajām mežu platībām.

Aģentūras vadītājs informēja, ka malkas sagāde, visticamāk, sāksies jau šoziem un tajā varētu nodarbināt 20 līdz 30 Liepājas bezdarbniekus, kuri piedalās projektā "Darba praktizēšana ar stipendiju". Par iedzīvotājiem grupām, kuras malku varētu saņemt bez maksas, kā arī par tās apjomiem vēl tikšot spriests.

Kā ziņots, nākamnedēļ, 9.oktobrī, Liepājā trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem sāks izdalīt kartupeļus, kas izaudzēti, īstenojot pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" projektu, aģentūru LETA informēja Liepājas Sociālajā dienestā.

Katrs Liepājas iedzīvotājs, kuram noteikts trūcīgā vai maznodrošinātā statuss, varēs saņemt 10 kilogramus kartupeļu par brīvu.

Jau ceturto gadu pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti" organizē kartupeļu audzēšanu Grobiņas novadā piecu hektāru platībā, lai sagatavotu krājumus ziemai ekonomiskās krīzes skartajām liepājnieku ģimenēm. Kartupeļu lauku apstādīja un kopa Liepājas bezdarbnieki, kuri piedalās projektā "Darba praktizēšana ar stipendiju". Liepājas pašvaldība šajā projektā bija piešķīrusi 4500 latu sēklas iegādei, transporta u.c. izdevumiem.

Šogad raža izdevusies samērā laba – izaudzēts ap 30 tonnām kartupeļu, kas nonāks arī pilsētas zupas virtuvēs.

Kartupeļi tiks izsniegti iedzīvotājiem pēc Liepājas Sociālā dienesta sagatavota saraksta pilsētas mikrorajonos. Iedzīvotāji ir aicināti ierasties pēc savas deklarētās dzīvesvietas, līdzi ņemot izziņu par trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu.

Kartupeļu izsniegšana turpināsies līdz 1.novembrim.