Atbalstot jūrniecības nozares attīstību Latvijā un jaunu speciālistu izaugsmi, SIA "LSC" sadarbībā ar nodibinājumu "Vītolu fonds" un Latvijas Jūrniecības izglītības un pētniecības attīstības fondu piešķirs jūrniecības studentiem stipendijas 19 000 eiro apmērā.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja "LSC" sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Stangaine, uzņēmums stipendijas jūrniecības studentiem piešķir jau septīto gadu, un neskatoties uz Covid-19 pandēmijas izraisītajiem apstākļiem, uzņēmums turpina piešķirt stipendijas un plānots, ka to saņēmēju skaits šajā pusgadā sasniegs 16 studentus.

Ziedotā stipendiju summa tiek sadalīta starp 16 studentiem, saņemot ikmēneša stipendijas 200 eiro apmērā, lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācību un zināšanu ieguvi sešu mēnešu perioda laikā no 2021.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 30.jūnijam, pauda Stangaine.

Viņa atklāja, ka stipendiju konkursā var pieteikties Latvijas Jūras akadēmijas un Liepājas Jūrniecības koledžas studenti, kuri ir izgājuši jūras praksi uz "LSC" tehniskajā pārvaldībā esošajiem flotes kuģiem.

Stipendijas piešķirot, tiks vērtētas pretendentu kompetences, prasmes un motivācija, bet vērtējuma lielāko daļu veidošot jūras prakses novērtējums. Plānots, ka pretendentus un katru stipendiju vērtēs atsevišķi īpaši veidota komisija.

Studenti var pieteikties stipendijām līdz 15.decembrim "LSC" mājas lapā "www.lscgroup.lv".

Stangaine informēja, ka "LSC" apmāca un komplektē starptautiskajām konvencijām atbilstošas apkalpes, kā arī piedāvā pilnu kuģu tehnisko menedžmentu. Uzņēmums specializējas naftas un naftas produktu tankkuģu, kā arī ķīmijas tankkuģu pārvaldīšanā. Šobrīd uzņēmuma tehniskajā pārraudzībā esot 46 moderni tankkuģi un gāzvedēju kuģi. "LSC" nodrošinot darba vietas vairāk nekā 3000 darbiniekiem.

Kā liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija, pērn uzņēmuma apgrozījums pieauga par 52%, sasniedzot 8,6 miljonus eiro. Turpretī peļņa pieauga par 8%, sasniedzot 663 258 eiro. Uzņēmums reģistrēts 1999.gadā.