19.aprīļa sarīkojumā Rīgā,  Latvijas Bankā mecenāta Edvīna Samuļa stipendiju saņēma 20 izcilnieki no dažādiem Latvijas novadiem. To saņēma arī divas liepājnieces.

No Liepājas Edvīna Samuļa izcilības stipendijas ieguvušas Liepājas Universitātes 3.kursa studente Liene Šokolaite un Banku augstskolas 3.kursa studente Gunta Ķestere. Kopumā stipendiju saņēmēji ir dažādu Latvijas augstskolu topošie skolotāji, datorzinību speciālisti, finanšu speciālisti, pārtikas tehnologi, fizioterapeiti, filologi, biologi un fiziķi.  

Sarīkojuma laikā jauniešiem bija iespēja apskatīt Latvijas Bankas apmeklētāju centru "Naudas pasaule" vadītāja Jāņa Motivāna vadībā. „Naudas pasaule” ir mūsdienīgs finanšu izglītības un informācijas centrs.

Edvīns Samulis, ekonomikas zinātņu doktors, pats allaž ir bijis izcils savā jomā un nu augstu novērtē stipendiātu centību un sasniegumus. Daudzpusīgās zināšanas ļāvušas Edvīnam Samulim kļūt par veiksmīgu uzņēmēju, šobrīd viņš ir Banku augstskolas goda profesors, vairāku SIA valdes loceklis, bet galvenokārt – mecenāts, labdaris, talantīgu jauniešu atbalstītājs. Ziedotājs sadarbībā ar Vītolu fondu jau kopš 2007.gada piešķir stipendijas.

Vītolu fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās.