Liepājā svinīgā ceremonijā Jūras spēku flotiles komandiera amatā stājies admirālis Ingus Vizulis, nomainot komandiera pienākumu izpildītāju komandkapteini Valdi Stanku.

Par to aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Komandiera maiņas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, bruņoto spēku regulāro spēku veidu komandieri un karavīri.

Vizulis dienestu bruņotajos spēkos sāka 1993.gadā, dienot Aizsardzības spēku jūras spēku pārvaldes virsnieka amatā. 1995.gadā viņš tika iecelts Jūras spēku Centrālā rajona komandiera amatā. 1999.gadā viņš sāka dienestu Jūras spēku štābā Operatīvās daļas priekšnieka amatā, bet 2000.gadā - štāba priekšnieka amatā. Dienesta laikā Vzulis ir pildījis aizsardzības atašeja Lielbritānijā un Nīderlandē, 1.ranga aizsardzības atašeja ASV un Kanādā, 1.reģionālā nodrošinājuma centra komandiera un Nodrošinājuma pavēlniecības komandiera amata pienākumus. 2011.gada oktobrī viņš tika iecelts par Apvienotā štāba priekšnieka vietnieku atbalsta jautājumos.

Jūras spēku flotiles galvenie uzdevumi ir meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus, nodrošināt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, nodrošināt ekoloģisko uzraudzību un likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tostarp novērst naftas produktu piesārņojumu.