Ceturtdien, 7.novembrī, pulksten 11 svinīgā ceremonijā pie Jūras spēku flotiles komandiera amata pienākumiem stāsies komandkapteinis Kaspars Zelčs.

Tos viņš pildīs uz laiku, apvienojot ar pašreiz ieņemamo flotiles Krasta apsardzes dienesta priekšnieka amatu, informē Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Ulbina.

Savukārt līdzšinējais flotiles komandieris jūras kapteinis Rimants Štrimaitis militāro dienestu turpinās militārā pārstāvja vietnieka NATO amatā, Briselē, Beļģijā.

Komandiera maiņas ceremonijā piedalīsies Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Veiko Spolītis, Nacionālo bruņoto spēku komandiera vietnieks, Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Juris Zeibārts, regulāro spēku vienību komandieri, kā arī Vācijas, Zviedrijas, ASV, Francijas un Lielbritānijas aizsardzības atašeji Latvijā un citi lūgtie viesi.

Jūras kapteinis Rimants Štrimaitis dienestu bruņotajos spēkos sāka 1994.gadā kā operatīvais dežurants Jūras spēku Dienvidu rajona komandpunktā, bet vēlāk iecelts ieroču virsnieka amatā uz viena no mīnu traleriem, vēlāk kļūstot arī par patruļkuģa P-02 elektromehāniskās kaujas daļas komandieri. Uzkrājot vērtīgu pieredzi kā Personāldaļas priekšniekam Jūras spēku štābā, viņš tika iecelts par Personāldaļas priekšnieku bruņoto spēku Apvienotajā štābā. Profesionāli pilnveidojies arī bruņoto spēku militārajā pārstāvniecībā NATO, bet 2009.gadā iecelts Jūras spēku flotiles komandiera amatā.

Komandkapteinis Kaspars Zelčs bruņotajos spēkos dien no 1993.gada. Pirmā dienesta vieta bija uz kuģa P-04 "Bulta" kuģa komandiera palīga amatā, līdz 1998.gadā kļuva par kuģa komandieri, bet 2000.gadā iecelts Jūras spēku mācību centra Mācību daļas priekšnieka amatā. Pilnveidojies arī bruņoto spēku militāro pārstāvju grupā starptautiskajos NATO štābos, pēc kā stājās Jūras spēku mācību centra komandiera amatā, bet no 2010.gada vada Krasta apsardzes dienestu.