Liepājas autoostas tablo rāda visu ko, tikai ne pareizu informāciju par reisiem. Problēma tikšot novērsta tuvākajā laikā, sola „Rumba Tours” direktors Edgars Āboliņš.

Vairāki lasītāji vērsušies portālā ar neizpratni par Liepājas autoostas tablo darbību. Digitālie informācijas centri, kuri rāda autobusu atiešanas laikus, bieži vien nestrādā vai rāda laikus, kuri nav aktuāli konkrētajā momentā, piemēram, pulksten vienos pēcpusdienā rāda agros rīta reisus. Tādēļ portāls vērsās pie Liepājas autoostas apsaimniekotāja „Rumba Tours” direktora Edgara Āboliņa.

Āboliņš bija informēts par šo problēmu, jo tā ir aktuāla jau labu laiku. Arī dienā, kad notika mūsu saruna, no rīta tablo visu rādījis pareizi, bet pēcpusdienā strādājuši tikai divi no četriem ekrāniem, atzina Āboliņš.

„Tablo strādā ar datorizētas programmas palīdzību, un šī programma ir bojāta, tādēļ arī rodas dažādas problēmas, piemēram, tablo nestrādā vispār vai nepārslēdz uz priekšu autobusu atiešanas laikus. Garantija šai programmai bija divi gadi,” stāsta Āboliņš.

Portāla lasītāji gan pamanījuši, ka tablo nestrādā jau ilgu laika posmu (par šo problēmu irliepaja.lv rakstīja arī 2011.gadā, divus mēnešus pēc rekonstrukcijas nodošanas ekspluatācijā, kad garantija bija spēkā).

Āboliņš solīja, ka programma šonedēļ tiks sakārtota un digitālie informācijas centri strādās visu laiku, kā arī rādīs pareizus autobusu atiešanas laikus.

Iepriekš informēts, ka Liepājas autoostas rekonstrukcijas darbus, tajā skaitā digitālo informācijas centru jeb tablo uzstādīšanu, veica uzņēmums „Ceļu, tiltu būvnieks”.

Pēc aģentūras LETA informācijas, stacijas laukuma rekonstrukcija, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības aktivitātes "Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai" naudu, tika sākta 2009.gada vasarā, būvdarbu pabeigšanas termiņš vairākas reizes tika pagarināts, lai gan sākotnēji to bija paredzēts nodot ekspluatācijā 2010.gada pavasarī.

2009.gada 1.aprīlī tika izsludināts atklāts konkurss "Par tiesībām veikt darbus Stacijas laukuma teritorijas rekonstrukcijai projektā "Stacijas laukuma rekonstrukcija Liepājā"". Piedāvājumu atvēršana notika 15.maijā. Kopumā tika saņemti astoņi piedāvājumi. Izvērtējot iesniegtos piedāvājumus, par uzvarētāju tika atzīta SIA "Ceļu, tiltu būvnieks", kas iesniedza piedāvājumu par kopējo līgumcenu 436 927 lati, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Līgums par darbu veikšanu tika parakstīts šā gada 12.jūnijā, būvatļauja tika izsniegta 8.jūlijā.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 399 118 latu, no kurām ERAF finansējums – 1 143 902 lati, Valsts budžeta dotācija – 80 746 lati, bet Liepājas pilsētas domes finansējums – 174 470 latu.

Projekta tehniski ekonomisko pamatojumu sagatavojusi SIA "Baltic Project Consulting", tehnisko projektu izstrādājusi akciju sabiedrība "UPB".