Liepājas "Jauniešu māja" sadarbībā ar Zviedrijas Institūtu un Zviedrijas vēstniecību Rīgā īsteno projektu "Vēlēšanu pilsēta", lai sekmētu demokrātijas kultūras stiprināšanu jauniešu ikdienā, apzinoties, ka nav pietiekami mācīt par demokrātiju, demokrātijā ir jādzīvo!

"Jauniešu māja" aicina jauniešus gūt zināšanas par politiku, pilsētpārvaldi, demokrātijas procesiem un argumentāciju ar izzinošas spēles "Vēlēšanu pilsēta" un Liepājas domes pārstāvju palīdzību pasākumā "Welcome to Electionville!", 26.aprīlī pulksten 14 Liepājas pilsētas domes lielajā zālē (2. stāvā), Rožu ielā 6, informē "Jauniešu mājas" projektu vadītāja Diāna Kamaņina.

Dzīve demokrātijā dod lielu brīvību un plašas iespējas, taču tās ir jāprot izmantot. Pasākums dos iespēju jauniešiem attīstīt savu izpratni par demokrātiskajiem procesiem un apgūt citu valstu pieredzi par to, kā ir iespējams ietekmēt sabiedrības un politisko procesu attīstību vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī.

Aktīvākie pasākuma dalībnieki tiks aicināti pārstāvēt Liepājas pilsētu spēles "Vēlēšanu pilsēta" prezentācijas pasākumā 9. maijā – "Eiropas Prasmju svētkos", Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Spēle "Vēlēšanu pilsēta" ir izklaidējošs un izglītojošs rīks, kas ļauj labāk iepazīt vietēja līmeņa demokrātisko procesu pamatprincipus. To spēlējot, spēlētāji iejūtas domes deputātu lomās, kas pārstāv izdomātas partijas. Spēles dalībniekiem uz vienu sasaukumu ir pieejami ierobežoti resursi, un viņiem ir jāvienojas, kā tos izmantot. Lai sasniegtu savus politiskos mērķus un vienlaikus aizstāvētu sabiedrības intereses, spēlētājiem ne tikai jāprot debatēt ar sāncenšiem, bet arī jāpārvērtē pašu izvirzītās prioritātes, tādējādi iesaistoties plašākos demokrātijas procesos.

Pasākumu apmeklēt tiek aicināti dalībnieki vecumā no 16 līdz 20 gadiem. Dalība pasākumā ir bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot anketu līdz 25.aprīlim: ej.uz/velesanupilseta