Lai veicinātu jauniešiem drošu un iekļaujošu vidi, veselīgu attiecību un dzimumdzīves veidošanu un pievērstu uzmanību tam, cik svarīgi ir būt izglītotam un apzināties sevi, savas vajadzības un savas robežas, 14.aprīlī pulksten 16 Liepājas Jauniešu mājā, Kungu ielā 24, notiks pasākums "Attiecības. Sekss."

Pasākuma laikā organizācijas "Papardes zieds" speciālista vadībā jauniešiem būs iespēja uzzināt, kā saprast savu ķermeni, kā veidot veselīgas un cieņpilnas attiecības, ka sekss un seksualitāte nav nekas, par ko būtu jākaunas, informē Jauniešu mājas vadītāja Ance Medne-Strazda.

Zināšanas un izpratne par veselīgu attiecību veidošanu, seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem jauniešiem ļauj pieņemt apzinātus un atbildīgus lēmumus par savu ķermeni un attiecībām, pozitīvi ietekmē fizisko un psihisko veselību, kā arī palīdz veidot cieņpilnas attiecības ar saviem partneriem turpmākajā dzīvē.

Diemžēl šīs neērtās tēmas ļoti bieži netiek apspriestas ģimenē gan vecāku, gan paša jaunieša kauna dēļ un nereti informācija tiek meklēta interneta dzīlēs, bet ne tajās "veselīgākajās" vietnēs. Tāpēc veidojot šo pasākumu īpašs uzsvars tiek likts uz sarunu – cieņpilnu, godīgu un atklātu spēju sarunāties ar jaunieti par attiecību veidošanu un seksu. Tomēr jauniešiem, kas vēl nejūtas tik brīvi par šīm tēmām runāt, varēs speciālistam uzdot sev interesējušos jautājumus anonīmi.

Pasākumu apmeklēt tiek aicināti dalībnieki vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Dalībnieku skaits ierobežots. Dalība pasākumā ir bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot anketu: ej.uz/attiecibas_jm

Pasākumu organizē Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība "Jauniešu māja" ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas atbalstu.

Aktuālajai informācijai par šo un citiem pasākumiem un aktivitātēm var sekot "Jauniešu mājas" Facebook lapā un Instagram kontā.