Trešdienas, 15.augusta, vakarpusē Latviešu biedrības nama kamerzāli bija aizņēmuši Jaunās konservatīvās partijas (JKP) kandidāti un viņu potenciālie vēlētāji.

JKP kandidātiem, Kurzemes saraksta līderim  Jurim Jurašam, Ievai Akuraterei  un Uldim Budriķim bija izdevies sapulcināt gandrīz pilnu zāli – ap pussimts liepājnieku. Iespējams palīdzēja tas, ka jau dienas vidū pilsētas centrā Saeimas kandidāti uzrunāja cilvēkus, aicinot atnākt uz tikšanos vakarā.

Saruna ar vēlētājiem ilga divas stundas, un to iesāka Jurašs, pastāstot par JKP programmu, kurā pirmo reizi Latvijas vēsturē katrai sadaļai ir arī konkrēts atbildīgais no partijas biedru vidus. Pārsteidzoši, ka uz tikšanos bija ieradušies diezgan daudz pensionāru, taču JKP ir, ko viņiem piedāvāt. Partijas plāns ir "500 kā minimums", proti, minimālā alga un minimālā pensija valstī ne mazāka par 500 eiro, turklāt minimālā pensija un alga netiek apliktas ar nodokļiem. Vaicāti, kur domā ņemt līdzekļus šai reformai, JKP pārstāvji skaidroja, ka neiekasēto ienākumu nodokli valsts saņems atpakaļ PVN veidā, jo minimālo ienākumu saņēmējiem būs lielākas iespējas tērēties, iepērkoties.

JKP arī sola par 30% samazināt ierēdniecību, samazināt ministriju skaitu līdz astoņām, apvienojot Iekšlietu un Tieslietu ministrijas, Veselības un Labklājības ministrijas, ekonomikas nozares ministrijas utt.

Jurašs pastāstīja, ka vietnē "Mana balss" iesniedzis priekšlikumu par "Laimētavu" likvidēšanu valstī, atļaujot azartspēļu vietas ierīkot tikai augstas klases viesnīcās, un aicināja klātesošos atbalstīt šo priekšlikumu, nobalsojot "par".

Neiztika arī bez provokatīva  uzbrauciena JKP kandidātiem – Kristīne Dzelme uzdeva jautājumu, kāpēc viņi uz Liepāju brauc tikai pirms vēlēšanām, uz ko Jurašs atbildēja, ka ikdienā ir aizņemts, strādājot Rīgas domē, bet pirms vēlēšanām kandidātu pienākums ir tikties ar vēlētājiem un iepazīstināt ar partijas uzstādījumiem, tāpēc arī ir šeit.

Ieva Akuratere pastāstīja par savu saistību ar Liepāju, bet Uldis Budriķis runāja par to, kāpēc pirms pieciem gadiem aizbraucis uz Dāniju un kāpēc pēc bakalaura grāda mārketingā un tirdzniecībā iegūšanas atkal atgriezies Latvijā, Rīgā, kur kopā ar kursabiedru nodibinājis savu digitālā mārketinga uzņēmumu.