Foto no Facebook.com.


Trešdien, 18.oktobrī, sociālajā tīklā Facebook kāda liepājniece publicēja satraucošu vēsti par mobingu pret viņas jaunāko brāli, kurš mācās Liepājas 8.vidusskolā.


Sieviete raksta, ka vairs nespēj klusēt. "[..] Man ir apnicis tas, ka, katru dienu sēžot darbā, man ir jāsatraucas, vai mans brālis, atnāks mājās sveiks un vesels…"


Sieviete raksta, ka ģimene uz Liepāju pārvākusies nesen un viņas jaunākais brālis Ralfs sācis mācīties 4.klasē Liepājas 8.vidusskolā, kur  "tiek FIZISKI ietekmēts KATRU DIENU, un pāri dara klasesbiedrs".


Zēnam tiekot sperts pa vēderu, sists pa galvu, viņš tiekot sists arī tajā laikā, kad ēd pusdienas.


"Brālis raud, zvana mammai, ka nevar paēst un vispār BAIDĀS , es uzsvēršu BAIDĀS IET UZ SKOLU," raksta māsa.

Pēc viņas teiktā, zēns piedzimis ar retu ģenētisku slimību, ir invalīds un "savā bērnībā izgājis cauri ellei", taču zēns vēlas mācīties un būt iederīgs.  

Māsa raksta: "Esam ar mammu gājušas runāties uz skolu ar skolotāju, ar to bērnu, kurš apceļ mūsu Ralfiņu, rezultāta nekāda. Rakstīta sūdzība tā bērna mammai, mēģināts visādi šo atrisināt, un vispretīgākais man liekas tas, ka šī bērna mātei ir VIENALAGA... [..] šodien es nenoturējos un izplūdu asarās, kad brālis man atkal uzraksta: māsa, mani sit skolā…"


No ieraksta Facebook noprotams, ka ģimene sūdzējusies Sociālajā dienestā un arī Izglītības pārvaldē.


Sazinoties ar Liepājas 8.vidusskolas direktori Anitu Kuncīti, portāls irliepaja.lv saņēma īsu atbildi: "Par situāciju esam informēti. Šobrīd notiek situācijas risināšana sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi, tāpēc lūdzu, sazināties ar Izglītības pārvaldi".


Izglītības pārvaldē portālam paskaidroja, ka e-pasts no cietušā zēna mammas saņemts otrdien, 17.oktobrī.


"Reaģējot uz situāciju, šodien (ceturtdien, 19.oktobrī, – irliepaja.lv) Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes (LIP) speciālisti un Valsts policijas pārstāvji devās uz skolu, lai vērtētu situāciju un izstrādātu soļus audzēkņu un pedagogu atbalstam.


Pēc sarunas skolā Valsts policijas pārstāvji devās apsekot ģimeni, par kuru ir sūdzība. Minētajā klasē stundās tiks piesaistīts pedagoga palīgs un speciālais pedagogs. Ar situācijā iesaistītajām ģimenēm tiks veikts sociālais darbs, piedāvāti pašvaldībā pieejamie sociālie pakalpojumi. Abu ģimeņu vecāki tiks aicināti uz sarunu ar Sociālo dienestu, Izglītības pārvaldes speciālistiem. Nākamnedēļ cietušā bērna ģimenei piedāvāta tikšanās ar Pedagoģiski medicīnisko komisiju, lai izvērtētu bērnam atbalstošu izglītības ieguves veidu. LIP speciālisti gatavi sniegt psiholoģisko un sociāli – emocionālo atbalstu abām ģimenēm.Izglītojošu atbalstu skolēniem ir gatava sniegt Valsts policija, pēc skolēnu brīvlaika plānota tikšanās ar klases, skolas skolēniem.


Šovakar (19.oktobrī – irliepaja.lv) notiks skolas un klases vecāku sapulce, sarunas ar skolas administrāciju, kā arī tikšanās ar biedrības "You+" speciālistu, jauniešu mentoru (atbalsts jauniešiem un vecākiem).


Esam pastiprināti pievērsuši uzmanību situācijai, vienlaikus varam paust nožēlu, ka vecāki nav vērsušies pie mums ātrāk, ļaujot problēmsituācijai ieilgt".