"Bez tiesībām kļūdīties" – tāds nosaukums dots grāmatai, kurā stāstīts par "kārtīgu latviešu dinastiju" četrās paaudzēs.


Tas, ka grāmata nāk klajā īsi pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām ir sagadīšanās, portālam irliepaja.lv pastāstīja Andžils Remess. Autors atzīst, ka viņam pat prātā nav nācis raksīt šādu grāmatu, bet pirms gadiem desmit cita izdevniecība piedāvājusi uzrakstīt grāmatu par kādu latviešu dzimtu, un paši ieteikuši, ka tā varētu būt Sesku dzimta, tēvs un dēls Mārtiņš un Uldis Seski.


"Toreiz viņi pat nezināja, ka ir arī Žanis Sesks, Mārtiņa tēvs, kurš bija


slavens piensaimnieks Ulmaņa laikos, viņam pat bija Anglijas karaļa dāvināts kauss par labāko sviestu.

Arī Ulda dēls Mārtiņš tad vēl nebija sasniedzis nekādus panākumus autosportā."


Tomēr tajā reizē iecere nav īstenojusies, jo licies, ka, kamēr Uldis Sesks vada pilsētas domi, nebūtu īsti pareizi.


"Es vēl smējos, ka rakstīsim tad, kad Uldis vairs nebūs mērs."


Kā šajā reizē un ar citu izdevniecību nonākuši līdz idejai par grāmatu, autors īsti neatminas, tas vienkārši esot aktualizējies. Taču grāmatai vajadzējis iznākt jau pirms gada, ap Liepājas un Ulda Seska dzimšanas dienu. Dažādu iemeslu dēļ, arī "Covid-19" pandēmijas ietekmē, grāmatas izdošana aizkavējusies, bet nu tā ir laista klajā un mēneša beigās jau varētu parādīties grāmatnīcās.


Remess portālam irliepaja.lv atzina, ka pilsētas saimniecība, kas ir Ulda Seska darba lauks, viņam ir "pasveša lieta", taču šoreiz pie rakstīšanas ķēries galvenokārt divu iemeslu dēļ: "Man bija interesanti parādīt īstu latviešu dzimtu vairākās paaudzēs" un "Otrs bija parādīt, kā grāmatas varonis ticis cauri pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, parādīt to laiku".


Izdevniecība "Latvijas mediji" jau iepriekš laidusi klajā divas Andžila Remesa grāmatas – "Kara ēna sekoja man" un "Noslēpumainā Karosta" (kopā ar Juri Raķi).