Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolā īstenojot radošās partnerības projektu "Vēja stāsts Liepājā", izveidota mājaslapa skanliepaja.lv, radīti suvenīru paraugi.

"Un tā ir skaistāka, nekā Parīzei!" – portālam sacīja projekta vadītāja Irita Kalēja, piebilstot, ka šādas skaņu lapas citām pilsētām nav atradusi.

Kā preses konferencē trešdien, 3.februārī, informēja projekta vadītāja, "Vēja stāsts Liepājā" norisinājās laikā no pērnā septembra līdz decembrim, un tajā sadarbojās piecu E.Melngaiļa mūzikas vidusskolas pedagogu radošā komanda (Irita Kalēja, Inna Pozdņakova, Ieva Pāne, Laura Gustovska, Artūrs Kupjanskis) kopā ar 13 pirmskolas izglītības iestādes "Liepiņa" bērniem ar redzes problēmām un viņu audzinātājām. Kā konsultants projektā uzaicināts arī Martins Fosleitners, eksperts no Austrijas, kurš devis daudz vērtīgu padomu.

Projekta laikā mazie eksperti kopā ar pieaugušajiem gan pārrunāja Liepājas vērtības, gan devās tās vērot pludmalē, Jūrmalas parkā, Sv.Trīsvienības katedrālē, koncertzālē "Lielais dzintars".

Pēc tam mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi kopā ar bērnudārza "Liepiņa" audzēkņiem un skolotājām piedalījās mūzikas skolas nodarbībās un veica audio ierakstus. Izmantojot vienkāršus mūzikas instrumentus, dažādus grabuļus, balsi un pat balonus, pielietojot iztēli un izdomu, bērni radīja un ierakstīja skaņas, kuras vēlāk tika apstrādātas, un radās oriģinālas muzikālas kompozīcijas, kas veido Liepājas skanisko attēlu.

Rezultātā ir tapuši  jauni, neparasti suvenīri – septiņu atklātņu komplekts (dizains veidots kopā ar bijušo liepājnieku Pēteri Sičovu), kas paredzēts arī cilvēkiem ar redzes problēmām, jo drukāts reljefdrukā, jauna mājas lapa – skanliepaja.lv, kurā ikvienam ir iespēja saklausīt gan autentiskas Liepājas skaņas, gan mazo ekspertu atveidotās pilsētas skaņu ainavas. Kopā ar Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem radīta īpaša dizaina zibatmiņa ar Liepājas skaņu ierakstiem.

Neredzīgo biedrībai nodots arī jaunas mīkstās mantiņas – skanošā kurmīša – prototips.

Kā portālam atzina projekta vadītāja: lai gan "Vēja stāsts Liepājā" šobrīd ir noslēdzies, patiesībā "tas ir tikai sākums" – proti, ir jāķeras pie suvenīru ražošanas, lai tie varētu parādīties Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja suvenīru veikaliņā un citviet. Tāpat projekta īstenotāji ļoti vēlētos paplašināt Liepājas skaņu ainavu, tāpēc ir jāturpina Liepājas skaņu ierakstīšana. To var darīt jebkurš, iesūtot savu skaņu ierakstu (vēlams kopā ar fotogrāfiju, kur ieraksts tapis) info@skanliepaja.lv.

Projektu atbalstīja Kultūras ministrija, kā arī līdzfinansēja Liepājas dome (Nevalstisko organizāciju projektu konkurss).