Ceturtdien, 21.novembrī, Liepājā viesojās Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone, kura tikās ar domes vadību, bet vēlāk – ar uzņēmējiem.

Pēc tikšanās ar domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un pašvaldības speciālistiem īsā intervijā Ināra Pētersone pastāstīja, kā virzās vairāki kriminālprocesi, tostarp – par nodokļu krāpniecību uzņēmumā „Čili pica”.

Kā atzina Pētersone, „picērijas lieta ir nobeiguma stadijā” jeb „neoficiālajā fāzē prokuratūrā”.

„Liekas, no mūsu [VID] puses mēs šobrīd visu esam izdarījuši. Lieta pagaidām vēl ir pie mums, taču savu „mājasdarbu” esam paveikuši, un prokuratūra, jo kriminālprocess notiek tās virsuzraudzībā, vēl pārbauda mūsu pēdējās darbības – vai visi pierādījumi ir kvalitatīvi sagatavoti, lai pēc tam tālāk varētu nodot lietu Finanšu policijai kriminālvajāšanai.”

Savukārt tā sauktā Hartmaņa lieta, kas pirms pāris gadiem piesaistīja sabiedrības uzmanību, pēc Pētersones teiktā, jau pērn tikusi nodota Finanšu policijā kriminālvajāšanas uzsākšanai (ar naftas pārkraušanas uzņēmējdarbību saistītais Liepājas puses biznesmenis Artis Hartmanis 2011.gadā tika apsūdzēts par it kā nelegāli apgrozītiem 140 miljoniem latu).

Jau rakstīts, ka pērnajā jūnijā, pārbaudot aizdomas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, Finanšu policija uzsāka kriminālprocesu, pamatojoties uz TV3 raidījuma "Nekā personīga" sniegto informāciju.

Konkrētā uzņēmumu ķēde pieder Liepājā pazīstamam uzņēmējam Aloizam Norkum, kurš uz franšīzes pamata izmanto Rīgā populāro picēriju "Čili Pica" vārdu, rakstīja LETA.

Lai pārbaudītu skatītāja sniegtās informācijas patiesumu, žurnālisti veica eksperimentu. Sākotnēji tika izvēlētas trīs uzņēmumam piederošās picērijas – picērija "Rietumu centra" lielveikalā Ostmalā, picērija "Sala XL" lielveikalā un pašā Liepājas sirdī – Rožu laukumā – esošais restorāns "Barons Bumbier's".

Žurnālisti salīdzināja visās ēstuvēs saņemtos čekus, kas izrādījās atšķirīgi. "Barons Bumbier's" pievienotās vērtības nodoklis (PVN) bija pierēķināts burkānu sulai un kafijai, bet par saldo ēdienu un kafiju ailītes ar šo nodokli nebija.

Arī "Rietumu centrā" par pankūkām un kafiju 1,96 latu vērtībā čeks bija bez PVN. Čeki ar un bez PVN tika izsniegti arī trešajā eksperimentam izvēlētajā vietā – "Salas" lielveikalā.

Salīdzinājumam žurnālisti veica pirkumu arī "Čili" picērijās Rīgā, kur visos gadījumos dažādās vietās tika saņemti tikai oficiāli čeki ar PVN.
Liepājā eksperiments tika veikts atkārtoti un situācija bija tāda pati kā pirmajā dienā.

Ar iegūto informāciju "Nekā personīga" vērsās Finanšu policijā, kas pārliecinājās par informācijas pamatotību un uzsāka kriminālprocesu.