Jau otro gadu apmeklētājiem dārgākais vienas dienas pasākums "Lielajā dzintarā" ir radošo industriju konference "Subject: Creativity", uz kuru ieeja šobrīd maksā 120+PVN eiro.

Salīdzinoši dārgā cena šajā gadījumā skaidrojama arī ar lielajām izmaksām, jo tajā kā lektori uzstāsies un savā pieredzē dalīsies 20 eksperti. Paredzēta arī ēdināšana, izdales materiāli, tulkošana u.c.. Tas, vai apmeklētāji jutīs atdevi no iztērētajiem 120+PVN eiro (ir arī atlaides), šādos forumos atkarīgs no katra paša klausītāja.

Kuri vēl pērn bija cenas ziņā dārgākie pasākumi, kā arī biļešu cenu politiku portālam skaidroja SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Koncertzāle "Lielais dzintars" notiek gan pašu, SIA "Lielais Dzintars" organizēti pasākumi, gan rezidentu – Liepājas Simfoniskā orķestra un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas organizēti koncerti, kā arī ārējo producentu kompāniju organizēti koncerti un citi mākslas notikumi, kuros SIA "Lielais dzintars" līdzdarbojas tikai kā telpu iznomātājs, informē Hartmane. Papildus koncertzāles telpas tiek iznomātas arī uzņēmumiem, biedrībām, iestādēm un pasākumu rīkošanas aģentūra konferenču, semināru un korporatīvu pasākumu organizēšanai. 2016.gada 12 mēnešos kopējais mākslas un korporatīvu pasākumu skaits bijis 193.

Viens no koncertzāles uzdevumiem ir nodrošināt kultūras pasākumu biļešu pieejamību demokrātisko cenu segmentā plašam cilvēku lokam, tādēļ biļetes uz SIA "Lielais Dzintars" rīkotajiem koncertiem visbiežāk pieejamas sākot no 5, 7 vai 10 eiro. Atsevišķos gadījumos apmeklētāji aicināti arī uz koncertiem, kuru biļetes bijušas pat no 2 līdz 3 eiro. Simfoniskās mūzikas, džeza un kamermūzikas koncerti pieejami no 5 līdz 15 vai 20 eiro, pasākumi bērniem no 3 līdz 7 eiro, mazās formas teātra izrādes no 10 līdz 15 eiro.

Uz opermūzikas koncertiem vai pasākumiem ar ārvalstu mākslinieku dalību biļešu cenas var būt augstākas, sasniedzot 20 – 30 eiro vai atsevišķos gadījumos 25 – 70 eiro par biļeti.

Koncerti ar augstākajām biļešu cenām bijuši:
• operas "Porgijs un Besa" koncertiestudējums (organizators: SIA "Lielais dzintars", biļetes 15 – 50 eiro),
• operas dīvas Kristīnes Opolais solokoncerts (organizators: "Andreja Žagara fonds", biļetes 25 – 70 eiro),
• operas koncertiestudējums "Marija Stjuarte" ar Marinu Rebeku galvenajā lomā (organizators: koncertaģentūra "Laba mūzika", biļetes 25 – 65 eiro),
• Pianista Ričarda Klaidermana koncerts (organizators: SIA "Passport Production", biļetes 20 – 80 eiro).

Pastāv vairāki būtiski faktori, kas ietekmē SIA "Lielais dzintars" rīkoto pasākumu biļešu cenu, taču koncertzāle līdz šim nav ietekmējusi ārējo producentu pasākumu biļešu cenu apmēru. Pašu rīkoto pasākumu cenu politikas veidošanas viens no pamatkritērijiem ir pasākuma izmaksu tāmes apmērs. Izvērtējot izmaksas kontekstā ar pasākuma unikalitāti un nozīmīgumu, paralēli tiek analizēts un pētīts kultūras pasākumu pieprasījums un piedāvājums reģionā. Svarīgs aspekts ir arī piesaistītā finansējuma apjoms (VKKF atbalsts vai tml.), kas iegūts konkrētā pasākuma realizēšanai, kā arī pasākuma potenciālās mērķauditorijas raksturojums.

Cenu amplitūda konkrētā kategorijā ir atkarīga no iegādātās skatītāja/ klausītāja vietas izvietojuma zālē, ņemot vērā dzirdamību un redzamību. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām uz SIA "Lielais dzintars" organizētajiem koncertiem pieejamas atlaides.

2016.gada laikā koncertzālē noritējuši arī vairāki bezmaksas pasākumi – Liepājas kultūras pārvaldes rīkotais "Baltu dienu" koncerts, Uzbekistānas jauniešu simfoniskā orķestra koncerts, Ministru kabineta balvas pasniegšanas ceremonija un koncerts, Goda un Gada liepājnieka apbalvošana un koncerts, Apvienoto koru koncerts "Ludvigam Leitim – 100" un citi notikumi, uz kuriem ikkatram liepājniekam un pilsētas viesim bijis iespējams izņemt bezmaksas ieejas kartes.

Jau otro gadu koncertzālē norisināsies komunikāciju aģentūras "Addiction" organizētā radošo industriju konference "Subject: Creativity".

Konferencē ar pieredzes stāstiem dalīsies 20 starptautiski atzīti savas jomas eksperti. Starp lektoriem: māksliniece Džemma Skulme, uzņēmēji Andrejs Žagars un Māris Gailis, šefpavārs Mārtiņš Sirmais, žurnālists Sandijs Semjonovs, mākslas zinātniece Gundega Repše, "Uber" vadītājs Baltijas valstīs Enn Metsar un citi. Maksā ietilpst dalība konferencē, sinhronā tulkošana, konferences materiāli, brokastis, pusdienas, kā arī uzkodas un dzērieni kafijas pauzē, vakara pasākums.