Arhitekti nolēmuši uzstādīt piemiņas zīmi uz Liepājas vidi veidojošo profesiju kluba „V10” dibinātāja, uzņēmēja Vernera Pīlēna kapa.

Vietā, kur tiks uzstādīta zīme, jau sagatavota, apliecināja arhitekte Iveta Ansone, kura sabiedriskā kārtā uzņēmusies koordinēt šo procesu, bet vēl tiek vākti ziedojumi, lai varētu apmaksāt nepieciešamos materiālus.

Piemiņas zīmes meta autors ir kādreizējais Vernera Pīlēna biznesa partneris, tēlnieks Raimonds Gabaliņš. Zīme iecerēta kā pastmarku albums (Verners Pīlēns bija arī krājējs un kolekcionārs), no kura izplēstas visas lapas, palikusi tikai viena ar pastmarku, kurā attēlots Verners Pīlēns.

Piemiņas zīmi iecerēts uzstādīt līdz Verneriem,19.septembrim.

Vidi veidojošo profesiju klubs „V10” ir biedrība, ko savulaik dibināja dizaina firmas „Deko” īpašnieks Verners Pīlēns un kas apvienoja Liepājas arhitektus, māksliniekus un dizainerus, kā arī viņu atbalstītājus. Kluba mērķis bija veicināt vidi veidojošo profesiju savstarpējo informatīvo apmaiņu, radošo un individuālo darbību un kopdarbību, profesionālos un ētiskos kritērijus.

Klubam tika piesaistīti dažādu radošo profesiju pārstāvji, tajā notika diskusijas, tika apspriesti iecerētie projekti. Kluba biedru vidū bija Latvijā pazīstami un ar Liepāju saistīti arhitekti un uzņēmēji, tādi kā Uldis Pīlēns, Andris un Aija Kokini, Gundars Vīksna, Uģis Kaugurs, Agris Padēlis-Līns, Ivars Kesenfelds un daudzi citi.

Pēc Vernera Pīlēna priekšlaicīgās aiziešanas viņsaulē 2008.gadā klubs zaudējis pastāvīgo pajumti, un tā darbība vairāk saistīta ar atsevišķiem projektiem.