Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra Personības izaugsmes un pilnveides nodaļa aicina iedzīvotājus pieteikties uz oktobra  mēneša pieaugušo neformālās izglītības nodarbībām. Klātienes nodarbības notiek Peldu ielā 5 vai Ezera ielā 53/55, Liepājā, bet tiešsaistes nodarbības notiek platformā "Zoom". Pieteikšanās uz oktobra nodarbībām ŠEIT. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti aizpildīt aptauju par aktuālajām mācību interesēm pieaugušajiem. Balstoties uz aptaujas anketā iegūtajām atbildēm, tiks arī veidots mācību piedāvājums pieaugušajiem jaunajā mācību periodā. Mācību interešu aptauja pieejama ŠEIT, portālu informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

3.oktobrī pulksten 14:00-15:30 praktiskā nodarbība "Grafiskā dizaina platforma Canva bez priekšzināšanām", nodarbības vadītāja Agnese Lejniece, Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra Personības izaugsmes un pilnveides nodaļas vadītāja.
Apraksts: Nodarbības laikā būs iespēja iepazīt grafiskā dizaina platformas Canva.com bezmaksas versijas piedāvātās iespējas un praktiski izveidot vizuālos materiālus, kas var noderēt gan sociālo kontu veidošanā, gan sava mazā biznesa vizuālās identitātes izstrādē vai dažādu pārskatu veidošanā.
Mērķauditorija: ikviens interesents bez priekšzināšanām platformā Canva.
Pieteikšanās: līdz 3. oktobrim.

3.oktobrī pulksten 17:00-18:30 nodarbība "Kā veiksmīgi plānot dienas režīmu sākumskolas vecuma bērniem, lai izvairītos no psihoemocionālā stresa gan bērniem, gan vecākiem", nodarbības vadītājas Ezerkrasta sākumskolas skolotāja Solvita Līduma un psiholoģe Iveta Lohanska.
Apraksts: Nodarbības laikā būs iespēja uzzināt kā rīkoties vecākam, kad bērns saka: "Man nepatīk iet uz skolu". Tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kas izraisa bailes un stresu, kā tikt galā ar emocijām. Kā arī, kā iegūt drošības un pārliecības sajūtu, ka man viss izdodas kā vecākam un kad jāsāk uztraukties. Tāpat nodarbības laikā tiks rastas atbildes, piedāvāti paņēmieni/instrumenti, kā veiksmīgi plānot dienas režīmu.
Mērķauditorija: Sākumskolas vecuma bērnu vecāki
Pieteikšanās: līdz 3. oktobrim

4.oktobrī pulksten 17:00-18:30 informatīva nodarbība "Foto no nulles līdz vērtībai", nodarbības vadītājs Jānis Vecbrālis, profesionāls fotogrāfs un "SBArt" foto kursu pasniedzējs.
Apraksts: Nodarbības laikā būs iespēja iepazīties ar fotogrāfijas vēsturi,  tās pielietojumu dažādos laika posmos – no pirmās fotogrāfijas tapšanas līdz mūsdienām.  Un uzzināt kā veidojas fotogrāfiskās vērtības un to izmantošana, kā arī būs neliels ieskats digitālajā fotogrāfijā ar kameru un ar mobilo tālruni, to atšķirības, iespējas.
Mērķauditorija: visi, kuriem interesē fotografēšana no nulles līdz vērtībai.
Pieteikšanās: līdz 3. oktobrim

5. oktobrī pulksten 17:30-19:00  nodarbība Pozitīvo sajūtu telpā "Es un mans radošais Es", nodarbības vadītāja Pozitīvo sajūtu telpas administratore Rita Reiha.
Apraksts: Nodarbības laikā, izmantojot dažādus mākslas terapijas un radošās rakstīšanas paņēmienus tiks modināts radošums un katrs nodarbības dalībnieks veidos savu unikālo mākslas darbu. Telpās būs ļoti minimāls apgaismojums, kas pozitīvi iedarbojas uz nervu sistēmu, ļaus justies relaksēti un palīdzēs atslābināties. Dažādu krāsu, smaržu un gaismas objekti, kas izvietoti sajūtu telpā, palīdzēs rosināt iztēli, atraisīs un modinās rotaļīguma un prieka sajūtas, kas, savukārt, kalpos kā iedvesma personīgo ideju un sapņu realizēšanai.
Mērķauditorija: pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecāki
Pieteikšanās: līdz 3. oktobrim.

9.oktobrī pulksten 17:00-18:30 vebinārs "Kā uzsākt biznesu paralēli algotam darbam", vebināra vadītājs Jānis Stabiņš, Biznesa vadības koledžas dibinātājs un uzņēmējs ar vairāk kā 30 gadu praktisku pieredzi.
Apraksts: Vai esi kādreiz domājis, ka Tev varētu būt pašam savs bizness? Šobrīd strādā algotu darbu, bet vēlies arī uzsākt uzņēmējdarbību un gūt papildus ienākums? Ja, jā, tad šis vebinārs ir tieši domāts Tev. Vebināra laikā būs iespēja uzzināt, kā izvēlēties pareizāko biznesa nišu savam biznesam, kā izveidot uzņēmumu 6 mēneša laikā, kā reklamēt un pārdot savus produktus vai pakalpojumu un kā saņemt finansiālu atbalstu savam biznesam. Kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem saistībā par uzņēmējdarbības uzsākšanu.
Mērķauditorija: ikviens, kuram interesē uzņēmējdarbības uzsākšana
Pieteikšanās: līdz 7.oktobrim

17.oktobrī pulksten 16:00-18:30 diskusija "Kā pilnveidot pieaugušo izglītības piedāvājumu, mācību norisi un kvalitāti?", diskusiju vadīs Valsts izglītības attīstības aģentūras un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.
Apraksts: Diskusija notiek "Fokusgrupas sadarbības procesu un nepieciešamo uzlabojumu novērtēšanai Eiropas Sociālā fonda 8.4.1. SAM projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" (vienošanās Nr.8.4.1.0/16/001) ietvaros veiktā 1.-6. mācību kārtas un Attālinātās kārtas izvērtējuma vajadzībām". Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem – Ko vēlas apgūt pieaugušie? Kā pilnveidot pieaugušo izglītību? Kādas digitālās prasmes vēlas apgūt pieaugušie? Kāds atbalsts nepieciešamas mācībās? Kā rast motivāciju mācīties. Diskusijas mērķis ir rast risinājumus kā pilnveidot pieaugušo izglītību Latvijā.
Mērķauditorija: iedzīvotāji, kuri vēlas mācīties un pilnveidot savas prasmes.
Pieteikšanās: līdz 14.oktobrim.

18.oktobrī pulksten 17:00-18:30 informatīva nodarbība  "Pensiju sistēma Latvijā", semināra vadītāja Daina Ozola, Latvijas pensiju sistēmas dalībnieku asociācijas projekta vadītāja.
Apraksts: Semināra gaitā  būs iespēja uzzināt kā darbojas Latvijas pensiju sistēma – kādi pensiju līmeņi Latvijā pastāv, kā tie ietekmē prognozējamo pensijas lielumu nākotnē. Kā arī kā uzkrāt gudrāk, lai nodrošinātu sev cienījamas vecumdienas un saņemt nodokļu atvieglojumus. Ikvienam būs iespējams uzzināt savu personisko prognozējamo vecuma pensijas apmēru, kā arī 1. un 2. pensijas līmeņa uzkrājumu.
Mērķauditorija: iedzīvotāji no 18 - 65 gadiem
Pieteikšanās: līdz 15.oktobrim.

19.oktobrī pulksten 17:00-18:30, informatīvs seminārs "Idejas un praktiski padomi vecākiem, kā atbalstīt bērnu pirmsskolas posmā pārejā uz mācībām latviešu valodā", semināra vadītāja Lāsma Jāce, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības un metodiskā atbalsta centra pirmsskolas izglītības metodiķe un pieredzē dalīsies arī pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi.
Apraksts: Semināra laikā vecākiem būs iespēja dzirdēt vairākus pieredzes stāstus par to, kā veiksmīgi apgūt latviešu valodu, kādas metodes izmantot un kā vecāks var palīdzēt savam bērnam mājās valodas apguvē. Būs iespēja iepazīties ar  pedagogu gatavotiem didaktiskiem materiāliem – spēlēm, ko var izmantot, lai motivētu bērnu apgūt valodu. Kā ar tiks sniegta informācija vecākiem, kur atrast interesantus mācību līdzekļus valodas apguvei.
Mērķauditorija: mazākumtautību bērnu vecāki
Pieteikšanās: līdz 17.oktobrim