Trīs daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji parakstījuši vēstuli vides un reģionālās aizsardzības ministram Edmundam Sprūdžam, kurā lūdz izskatīt jautājumu par Liepājas mēra atstādināšanu no amata.

Kā portālu informēja nama Atmodas bulvārī 8a mājas vecākais Arturs Bačoks, šie trīs nami – Atmodas bulvārī 10, Atmodas bulvārī 8a un Krūmu ielā 38 –  joprojām ir bez apkures.

Vēstulē, kas nosūtīta 24.novembrī,  teikts, ka iedzīvotāji, kuri godprātīgi maksājuši par apkuri, kļuvuši par upuri konfliktsituācijai starp siltuma piegādātāju "Liepājas enerģija" un māju apsaimniekotāju "Remaks nami". Lai gan vairākkārt lūguši palīdzību pašvaldībai, iedzīvotāji nav to saņēmuši.

Vēstules autori uzskata, ka tādējādi pašvaldība un domes priekšsēdētājs Uldis Sesks distancējas no iedzīvotāju interesēm un aizstāv siltummonopolista intereses, jo pieprasa, lai iedzīvotāji "Liepājas enerģijai"  par apkuri maksātu divreiz.

"Uzskatām, ka Liepājas pilsētas pašvaldība nepilda likuma "Par pašvaldībām" 12. un 15. pantu un neievēro Liepājas pilsētas iedzīvotāju intereses, kas ir pašvaldības galvenais mērķis," teikts vēstulē.

Vēstuli parakstījuši 110 iedzīvotāji.

Citas bijušās  "Remaks nami" apsaimniekotās mājas – Ģenerāļa Baloža ielā 15 – iedzīvotāji atteikušies vēstuli parakstīt, jo, kā portālam sacīja mājas apsaimniekotāja Daiga Āriniece, "mēs neuzskatījām to par lietderīgu, jo ministrs tik un tā nav tiesīgs atlaists domes priekšsēdētāju, kurš ir vēlēta amatpersona."