16. augustā Latvijas Ārstu biedrībā Rīgā visas dienas garumā notiek biedrības izdotās grāmatas "Latvijai 100" vaļā vēršana.

Uz šo notikumu bija aicināts arī liepājnieks, vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš, kurš iekļuvis grāmatas 507.lappusē kopā ar savu dzīvesbiedri Gundu. Paraksts zem fotoattēla vēsta: "21.augusts. Gunda un Gunārs Silakaktiņi svin rubīnkāzas." Tajā pašā lappusē arī attēls no "Liepājas metalurga" velmētavas, AS "Madara Cosmetics" ražošanas procesa, "SAF Tehnika" mikroviļņu radioiekārtu uzstādīšana Seišelu salās un citi.

irliepaja.lv sacīja pats grāmatas varonis, viņš gan uz atvēršanu ierasties nevar, jo ir angažēts vadīt ekskursiju Amerikas un Kanādas latviešiem, kas izteikuši vēlmi iepazīt Raiņa takas Latvijā.

Grāmata "Latvijai 100" ir Latvijas Ārstu biedrības divarpus gadu darbs.

"Esam pabijuši visās Latvijas pilsētās un pagastos, meklējot bildes un stāstus, kas mums ļautu uzburt vīziju – kas tad ir Latvija savos simt gados. Esam grāmatā ievietojuši vairāk nekā 4400 fotogrāfiju, katram no simts gadiem veltot divus atvērumus pa 38 – 40 fotogrāfijām katrā no tiem. Fotogrāfijas mums iesūtījuši vairāk nekā 1200 līdzautoru no visas Latvijas – novadpētnieki, muzejnieki, bibliotekāri, skolotāji, kolekcionāri, žurnālisti, fotogrāfi. Lai atlasītu šīs fotogrāfijas, pārskatījām vairāk nekā 100 000 fotogrāfiju, bet vairāk nekā 12 000 sagatavojām ar visiem pierakstiem grāmatai derīgā formā. Visas bildes, ko vēlējāmies iekļaut grāmatā, tur neiekļuva. Tomēr grāmatā vietu radušas bildes no visiem novadiem un pa vienai bildei gandrīz no visiem pagastiem," stāsta grāmatas "Latvijai 100" projekta vadītāja Aiva Stiprā.

Grāmatas attēlu kolekciju papildina literārs Latvijas vēstures izklāsts, bet katru no Latvijas gadiem papildina kāda gleznas, grafikas vai scenogrāfijas reprodukcija.

Grāmatas "Latvijai 100" sastādītājs un tekstu autors ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents Dr.med.h.c. Pēteris Apinis.

Grāmatas mākslinieks ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Grafikas katedras vadītājs Guntars Sietiņš, gleznas un grafikas atlasījusi mākslas zinātniece Anita Vanaga.

Grāmatu izdevusi SIA "Medicīnas apgāds", drukājusi SIA "Jelgavas tipogrāfija".