15. un 16.jūnijā Beberliņu ūdenskrātuvē norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās starptautiskās glābēju un ūdenslīdēju sacensības.

Tajās sacentās piecas VUGD teritoriālo struktūrvienību komandas, kā arī ūdenslīdēju speciālās vienības komanda no Baltkrievijas, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Sacensību pirmajā dienā komandas izpildīja divas glābšanas darbu uz ūdens disciplīnas, bet otrajā dienā sacentās zemūdens darbu disciplīnā. Kopvērtējumā abās sacensību dienās labākos rezultātus uzrādīja ūdenslīdēju komanda no Baltkrievijas, otro vietu ieguva Kurzemes reģiona brigāde (KRB), bet trešo vietu ieguva Zemgales reģiona brigāde.

Svinīgajā apbalvošanā tika pasniegtas arī Baltkrievijas Republikas Ārkārtējo situāciju ministrijas piemiņas krūšu zīmes "25.gadadiena Baltkrievijas Republikas Ārkārtējo situāciju ministrijas speciālajai uzdevumu vienībai".

Par labāko uzrādīto individuālo laiku disciplīnā "Glābšanas darbi uz ūdens" piemiņas zīmi saņēma Vidzemes reģiona brigādes ugunsdzēsējs glābējs Edvarts Melnis, bet par ieguldījumu sacensību organizēšanā piemiņas zīmes saņēma KRB Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas, KRB Liepājas 1.daļas nodaļas komandieris Modris Karlsons un VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes Civilās aizsardzības sistēmas darbības koordinēšanas nodaļas vecākais inspektors Normunds Jēkabsons.

Pērn, kad notika pirmās glābēju un ūdenslīdēju sacensības, kurās sacentās tikai VUGD teritoriālo struktūrvienību komandas, kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Kurzemes reģiona brigāde. Savukārt šogad sacensības norisinājās jau starptautiskā līmenī un to mērķis ir pilnveidot glābēju un ūdenslīdēju profesionālās iemaņas, popularizēt glābēju un ūdenslīdēju sportu, kā arī veicināt savstarpējo un starptautisko sadarbību.