Liepājas Reģionālā slimnīca šonedēļ pabeigs sagatavot līgumu par finansējuma piešķiršanu vēl nerenovētā austrumu spārna rekonstrukcijai, kā arī vairāku nodaļu paplašināšanai.

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja slimnīcas vadītājs Edvīns Striks, patlaban notiek rekonstrukcijas projekta saskaņošana, un līdz 12.decembrim plānots iesniegt visu nepieciešamo dokumentāciju Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai (CFLA), lai varētu parakstīt līgumu par finansējuma piešķiršanu.

"Ja puses vienosies, un es domāju, ka vienosies, tiks parakstīts līgums un varēs izsludināt celtniecības iepirkuma konkursu. Tālāk ir lielais jautājums, kā beigsies celtniecības konkurss – ir lielas bažas sakarā ar cenu pieaugumu būvniecībā, ka ar 14,2 miljoniem eiro, kas ir piešķirti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un nacionālā finansējuma, mums visai renovācijai nepietiks."

Rekonstrukcija šajā reizē skars vēl neremontētās telpas – "torni" jeb augstceltnes austrumu spārna četrus stāvus ar tajās ietilpstošajām nodaļām – aprūpes, bērnu, narkoloģijas. Perspektīvā uz šo daļu plānots pārcelt arī traumatoloģijas, kā arī terapijas nodaļas, paplašinot arī to piedāvāto pakalpojumu klāstu. Tāpat rekonstrukcijas laikā plānots paplašināt arī uzņemšanas nodaļu un fizioterapijas nodaļu, aptieku, modernizēt hemodialīzes nodaļu.

Darbi sadalīti vairākos posmos, pastāstīja Striks, un, ja iepirkuma konkursa rezultāts netiks apstrīdēts, nākamā gada otrajā pusē rekonstrukcija varētu sākties. Līdzīgi kā iepriekšējās rekonstrukcijas laikā darbus plānots pabeigt četru gadu laikā.

"Gaidām arī jaunā līguma ar Veselības ministriju nosacījumus. Medicīnā ir tā īpatnība, ka bieži vien mēs savu budžetu uzzinām labi, ja gada beigās vai janvārī, ir bijis arī, ka tikai aprīlī. Atkarībā no tā, tad arī plānosim savu darbību nākamajā gadā. Personāls, renovācija, budžets – tās ir mūsu trīs aktuālās tēmas."

Striks jau iepriekš izteicies, ka renovācijai piešķirtais finansējums 14,2 miljonu eiro apmērā varētu būt nepietiekams visu plānoto darbu slimnīcas vajadzību apmierināšanai.

Kā jau vēstīts, 2014.gadā, noslēdzoties slimnīcas rekonstrukcijas ceturtajai kārtai, augstceltnes austrumu korpuss palika neizremontēts.

Uzziņa
Pirmā vērienīga rekonstrukcija 1986. gadā celtajā Liepājas Reģionālajā slimnīcā sākās 2011. gada februārī un ilga līdz 2014. gada 5. septembrim. Rekonstrukcijas gaitā slimnīca ieguva gan jaunu ārējo izskatu, uzlabojot energoefektivitāti, gan vizuāli un kvalitatīvi izmainījās iekštelpas.

Rekonstrukcijas gaitā izbūvēja arī jaunu piebūvi, kurā atrodas Konsultatīvā nodaļa, vienas no Latvijā modernākajām operāciju zālēm un plašs dienas stacionārs. Tāpat izbūvēts jauns dzemdību bloks, kam līdzās atrodas Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļa. Pie jaunām telpām tika Reanimācijas un Radioloģijas nodaļa, kā arī rekonstruētas nodaļas, kas atrodas no 3. līdz 12. stāvam. Tur izbūvētas tipveida nodaļas ar mūsdienīgu plānojumu. Projekta realizācijas gaitā iegādāta arī jauna un mūsdienīga diagnostikas un ārstēšanas aparatūra.

Darbinieku ērtībām nodaļās iekārtotas atpūtas zonas, pagrabstāvā izbūvētas ģērbtuves un dušas, izveidota speciāla automašīnu stāvvieta un velosipēdu novietne. Autostāvvieta izbūvēta un vēlāk paplašināta arī pacientu un apmeklētāju ērtībām.
Rekonstrukcijas darbu izmaksas bija 20 miljoni eiro, no kuriem 85% - ERAF finansējums. Kopumā slimnīcas rekonstrukcijā, infrastruktūrā un tehnoloģijās, ieguldīti 26 miljoni eiro.

(Avots: Liepājas Reģionālā slimnīca)