Ar Liepājas domes 14.novembra sēdes lēmumu dzēsti iedzīvotāju nodokļu parādi vairākiem mirušiem liepājniekiem, tostarp bijušajam deputātam Nikolajam Terentjevam.

Ar Liepājas domes 2013.gada 14.novembra lēmumu Nr.393 "Par nekustamā īpašuma nodokļa parādu dzēšanu" dzēsts nekustamā īpašuma nodokļa parāds (par īpašumu) un ar to saistītā nokavējuma nauda vairākiem liepājniekiem: Praskovjai Petrovai, Ludmilai Grigorjevai, Pjotram Jermakovam,  kā arī bijušajam Liepājas domes deputātam Nikolajam Terentjevam.

Attiecīgais likuma pants paredz, ka “Valsts budžetā pilnīgi vai daļēji ieskaitāmo nodokļu parādus, kā arī nokavējuma naudas un soda naudas dzēš [..] fiziskajai personai — nodokļu maksātājam — viņa nāves gadījumā, ja nav iespējams no mantiniekiem piedzīt nodokļu parādus, kā arī ar tiem saistītās soda naudas, nokavējuma naudas. [..] Pašvaldību budžetos ieskaitāmā nekustamā īpašuma nodokļa parādus, kā arī ar tiem saistītās nokavējuma naudas un soda naudas [..] dzēš attiecīgās pašvaldības.”

Kā 2001.gadā "Kurzemes Vārdam" stāstīja pats Terentjevs, viņš dzimis 1940.gada 20.decembrī Ļeņingradā. Beidzis Liepājas 9.vidusskolu.

1959.gadā sācis strādāt toreizējā "Sarkanā metalurga" martena cehā. Vēlāk ieguvis vidējo tehnisko (tēraudkausētāja) izglītību, piedalījās jaunā martenceha būvniecībā. Vēlāk astoņus gadus strādājis tirdzniecības flotē, pēc tam atgriezies "Liepājas metalurgā". Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas un aiziešanas pensijā 1990.gadā pievērsies privātbiznesam.

Bijis precējies, ģimenē – meita un divi dēli.

2001.gadā ievēlēts Liepājas domē no PCTVL saraksta, bet jau pēc gada apvienība no sava deputāta atteicās, un Terentjevs turpināja darboties kā neatkarīgais deputāts. 2005.gadā vēlreiz startēja vēlēšanās – no partijas "Jaunais centrs", taču netika ievēlēts.

Miris 2010.gada 6.novembrī.