Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola jau septīto gadu no 30.aprīļa līdz 16.maijam organizē pasākumu "Zelta griezums", kura šī gada tēma ir "Impulss".

"Zelta griezums" tiek organizēts ar mērķi veicināt sabiedrības informētību un izpratni par dizaina, mākslas un radošās industrijas nozīmi Latvijas attīstībā un mācību iestādes lomu tajā. Pasākuma ietvaros notiks konference, tiks atklātas izstādes, notiks diskusijas, absolventu sveikšana un prezentācijas.

Katru gadu Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola apzina skolas absolventu tālākās gaitas. Daudzi no viņiem turpina mākslas ceļu ar izciliem sasniegumiem Latvijā un ārpus Latvijas robežām. Lai nepazaudētu saikni ar absolventiem un veicinātu sabiedrības informētību par Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas bijušo audzēkņu sasniegumiem, pirms septiņiem gadiem radās ideja organizēt pasākumu "Zelta griezums".
Pasākuma "Zelta griezums" 30.aprīlī pulksten 15 Liepājas Latviešu biedrības namā tiks atklāta LDMV materiāla dizaina izglītības programmu audzēkņu darbu izstāde, kas būs skatāma līdz 25. maijam.

9. maijā pulksten 16 skolas zālē Alejas ielā 18/20 tiks atklāta mākslinieces, ilggadējās Liepājas Bērnu mākslas skolas gleznošanas skolotājas Velgas Gūtmanes personālizstāde.

16.maijā no pulksten 11 līdz 15 skolas zālē notiks pasākuma "Zelta griezums" atklāšana un tiks organizēta konference "Impulss", kurā lekciju lasīs LDMV absolvents, bijušais Tekstilnodaļas audzēknis, katoļu priesteris Andris Vasiļevskis par tēma "Garīgais un materiālais"; Rīgas mākslas telpas kuratore Inga Šteimane par tēmu "Radošie impulsi laikmetīgās mākslas izstādēs" un filmas "Sapņu komanda 1935" režisors un scenārija autors Aigars Grauba par tēmu "No impulsa līdz scenārijam un no scenārija līdz filmai".

16.maijā pulksten 15 skolas zālē tiks atklāta LDMV Mākslas izglītības programmas audzēkņu darbu izstāde. Savukārt pulksten 17 Liepājas muzejā tiks atklāta izstāde "Liturģiskās tekstilijas no Baroka līdz Jūgendam" no Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes katoļu draudzēm.

Ik gadu ar profesionālās izcilības balvu "Zelta griezums" tiek apbalvotas personības par izcilu sniegumu un ieguldīto darbu kultūras jomā. Šogad balva "Zelta griezums" tiks pasniegta māksliniecei, ilggadējai Liepājas Bērnu mākslas skolas gleznošanas skolotājai Velgai Gūtmanei un LDMV absolventam, bijušajam Tekstilnodaļas audzēknim, katoļu priesterim Andrim Vasiļevskim. Trešā balva "Zelta griezums" tiks pasniegta radošajai ģimenei – koktēlniekam Andrim Dzērvem, Liepājas muzeja speciālistei Astrai Dzērvei, LDMV 4. kursa audzēknei Beatrisei Dzērvei, un jaunākajām atvasēm – Mārcim, Kārlim un Terēzei. Balvas tiks pasniegtas svinīgā pasākuma laikā 16.maijā no pulksten 19 līdz 21.30 skolas zālē.

Pasākums "Zelta griezums" ir publisks, visas aktivitātes tajā ir bez maksas.